Header

Sinead O’Connor nie żyje

Nie żyje Sinéad O’Connor – irlandzka wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Informację o jej śmierci podał „Irish Times”. Artystka miała 56 lat.
„Irish Times” nie podaje żadnych bliższych informacji dotyczących okoliczności śmierci artystki.
Irlandzkie radio publiczne RTE opublikowało krótkie oświadczenie najbliższych artystki. Podkreślili oni, że razem z jej przyjaciółmi proszą o uszanowanie ich prywatności w tym bardzo trudnym czasie.

„Jej muzyka była kochana na całym świecie, a jej talent był niezrównany i nieporównywalny. Kondolencje dla jej rodziny, przyjaciół i wszystkich, którzy kochali jej muzykę” – napisał na Twitterze na wieść o śmierci artystki premier Irlandii Leo Varadkar.
W lipcu Sinéad O’Connor poinformowała w mediach społecznościowych, że po 23 latach wróciła do Londynu. Pisała też o końcowym etapie prac nad nowym albumem i trasie koncertowej, którą chciała rozpocząć pod koniec 2024 r.
O’Connor wydała 10 albumów studyjnych. Największą popularność przyniosła jej piosenka „Nothing Compares 2 U”. Był to cover utworu napisanego przez Prince’a. Piosenka została uznana za singiel numer 1 na świecie w 1990 roku przez Billboard Music Awards i nadal pozostaje jednym z najpopularniejszych popowych przebojów wszech czasów.
źródło:rmf24.pl

Może Ci się spodobać...