Header

O nas

Nasze radio oferuje wam starannie dobraną muzykę lat 80-tych. Usłyszycie też przeboje dekady lat 70-tych i 90-tych. Możecie brać czynny udział w naszych radiowych listach przebojów oddając swoje głosy oraz składając własne propozycje. Nasi prezenterzy zaprezentują wam wiele autorskich audycji. Usłyszycie różne style muzyczne, a każdy słuchacz znajdzie coś dla siebie.
U Nas stare przeboje znów brzmią jak nowe!
Oprócz słuchania najlepszej muzyki lat 80-tych znajdziecie też kolorowe forum, na którym nie ma czasu na nudę. Możecie brać udział w forumowych zabawach, dyskusjach o muzyce oraz na każdy inny temat. Mamy też specjalnie wyselekcjonowaną wideotekę z najlepszymi klipami oraz radiową encyklopedię, w której przeczytacie o najważniejszych grupach i artystach.

Historia naszego radia.

Inicjatorem projektu o nazwie Muza80 był besciak. Był rok 2000 kiedy w jego głowie zrodził się pomysł na muzyczny portal. Początki okazały się trudne, jednak z czasem strona zyskuje sympatyków i fanów muzyki lat 80-tych. W roku 2005 projekt zaczyna przybierać na sile dzięki dobrze dobranej ekipie. Muza80 gromadzi coraz większą muzyczną społeczność, początkowo głównie miłośników muzyki dyskotekowej i popowej.
Projekt Muza80 na przestrzeni 2 lat nabiera rozmachu i w roku 2007 – powstaje koncepcja rozszerzenia strony o internetowe radio.

Pomysłodawcą idei radia był peciak. Szybko okazało się, że nowy projekt wymaga wiele pracy i zaangażowania, a możliwości peciaka w tym zakresie były ograniczone. Tak więc założyciel radia Muza80 przekazuje cały projekt w ręce besciaka i Kedaro. Warto zaznaczyć jednak, że w tworzeniu radia uczestniczyło wiele osób, większość z nich nigdy nie miała styczności z działalnością radiową ani też z prezentowaniem audycji. Wyjątkiem był kolega West, który odegrał znaczną rolę w początkowej fazie powstania radia.

Przy tworzeniu i rozwoju radia RM80 byli zaangażowani między innymi:

peciak pomysłodawca i założyciel radia
besciak, jako prezenter oraz administrator
Kedaro, jako prezenter oraz administrator
dj.ands junior admin forum, prezenter
Jaro, jako prezenter oraz junior administrator strony
Serek, jako prezenter i grafik
West , jako prezenter – pomagając w pierwszych audycjach, tworząc pierwsze jingle RM80
ragazza, jako prezenterka i moderatorka forum
fonoarte, jako prezenter, moderator forum później grafik i administrator (obecnie Arti)
@liens jako prezenter
Mika_35 jako prezenterka
Tomex jako 604955 przy moderacji forum
fafik jako prezenter i moderator, później junior administrator
DJ80, jako prezenter

Kilka osób odeszło z szeregów RM80 idąc własną drogą. Pozostaną jednak na zawsze wpisani w karty historii RM80.

Do roku 2007 Radio Muza80 istniało i było zintegrowane ze stroną Muza80.com. Ostatecznie jednak rodzi się pomysł utworzenia osobnej strony radiowej jako niezależnego projektu, który szybko wchodzi w życie. Wraz z powstaniem nowej strony Radia Muza80 dochodzi do rozbieżności zdań co do formy i projektu Radia Muza80. Kilka osób opuszcza szeregi RM80, co przyczyniło się do załamania całego projektu radia. Przez krótki czas znika nawet radiowa strona internetowa, a radio działa znowu pod szyldem forum Muza80.com. Dzięki silnej postawie i wsparciu przyjaciół, którzy pozostali z Radiem Muza80 początkiem roku 2008 powstaje nowa strona radiowa oraz forum. Wszystko to dzięki współpracy Besciaka, Kedaro oraz Artiego, który od tego momentu angażuje się w nowy projekt radia nie tylko jako prezenter. Arti zostaje też odpowiedzialny za wizerunek strony RM80. W krótkim czasie, dzięki staraniom besciaka i Kedaro Radio Muza80 staje się legalną rozgłośnią internetową. Zostają podpisane stosowne umowy z wszystkimi stowarzyszeniami muzycznymi a przed RM80 otwierają się nowe możliwości.

Radio Muza80 nawiązuje współpracę z kilkoma innymi stronami muzycznymi, czego efektem jest napływ nowych ludzi. W 2008 roku Radio Muza80 staje się też partnerem prężnie działającej strony Klub80. We wrześniu tegoż roku RM80 podpisuje umowę z cyfrową platformą „n” i zostaje dołączone do jej oferty radiowej…

Przez kolejne 2 lata radio dynamicznie sie rowija. W radiowej ofercie są też 4 kanały tematyczne, z różnymi gatunkami muzycznymi. Ostatecznie jednak pomysł okazał się chybiony i dalsze prace koncentrują się na promowaniu jednego głównego kanału muzycznego. W pracę zespołu zaangażowana jest spora grupa ludzi, która dba również o rozwój forum.

Moderatorzy, administratorzy forum:

Aga, moderatorka i prezenterka prowadząca m.in. Polską Listę Przebojów.
Betix, moderatorka forum do 2009 roku.
tork, moderator forum do 2009 roku, przygotowywał radiową Kartke z kalendarza.
Mario, moderator forum, czasowo pełnił funkcję junior admina, niemal od początku również jako prezenter
Max, czasowo pełnił funkcję junior admina w 2010 roku. Były prezenter. Odpowiedzialny za sprawy prezenterow, ramówkę. Tworzył również radiowe jingle. Szczególnie zapamiętany jako prowadzący niedzielną Listę Top20.
Aneta, moderatorka forum od 2009 roku
Madzia_77, moderatorka forum w okresie 2009 -2013
motylek, moderatorka forum od 2009 roku, od 2011 również junior administrator. Prowadziła radiowy mini-sklep z gadżetami.
Risto, moderator odpowiedzialny za radiowa ramówkę, prezenter do początków 2013 roku
yoleck, moderatorka forum w okresie 2009-2011.
caliberka, moderatorka forum w okresie 2010-2011.
Joasia, moderatorka od 2011 roku, prezenterka
Sławek, moderator w 2011 roku, prezenter
Hawkeye, moderator forum od 2013 roku
Daisy, moderatorka od sierpnia 2013 do 2016 roku, zajmująca się działem Karuzela
ejtismen, moderator od sierpnia 2013 roku, zajmujący się działem Nasza Encyklopedia.
Pauletta, moderatorka od 2015 roku
Gusia, moderatorka od 2016 roku

Początek roku 2012 to duże zmiany w RM80. Radio oficjalnie zmienia nazwę z Radio Muza80 na RM80. Następuje tez zmiana adresu internetowego z radiomuza80.pl na rm80.pl. Dochodzi też do zmian personalnych w administracji radia. Od tego momentu radiem kieruje Kedaro i Arti wraz z juniorami: Tomexem i motylkiem. W wyniku kontrowersji i napięć część radiowej ekipy decyduje się iść inną drogą opuszczając szeregi RM80. Jest to trudny okres dla radia, jednak nadal dzięki zaangażowaniu całej radiowej społeczności radio rozwija się. W roku 2012 zostaje też nawiązana szeroka współpraca z Adamem Pokornym z wytwórni PMS (Pokorny Music Solutions) oraz od 2013 roku z rosyjska wytwórnią SP-Rec. Uwieńczeniem pewnego nowego etapu staje się VII Zlot RM80 w Morsku, gdzie nawiązują się nowe znajomości i chęć wspólnych działań na przyszłość.

W pracach dla RM80 brali też udział:

Asia, Organizatorka wielu Mega-Zlotów, również prezenterka.
Angebora, Współorganizatorka Mega-Zlotu w Karpicku.
Kriss, Współorganizator Mega-Zlotu w Karpicku, prezenter.
Anula_M, Współprowadziła oficjalną stronę RM80 na portalu społecznościowym Facebook.

[*] W historii radia były też momenty trudne. 9 czerwca 2013 roku zginął śmiercią tragiczną nasz kolega, przyjaciel i prezenter – Laferty. Leszek pochodził ze Śląska i dał się poznać jako bardzo pozytywna postać w naszym radio. Zawsze radosny, jednocześnie skromny i sympatyczny człowiek, który zaskakiwał słuchaczy swą śląską gwarą na antenie. Na zawsze pozostanie w pamięci słuchaczy i całej radiowej ekipy.

Obecnie trwają nieustanne wysiłki administracji nad promocją Radia Muza80… :stres: