Header

Rutger Hauer nie żyje. Słynny aktor miał 75 lat

Rutger Hauer nie żyje. Aktor zmarł 19 lipca 2019 roku w swoim domu w Holandii po długiej chorobie. Dopiero dziś ogłoszono tę informację na jego oficjalnej stronie. Według jego agenta, Steve’a Keniego pogrzeb odbył się 24 lipca 2019 roku. Przekazał te szczegóły amerykańskiemu portalowi Deadline.com.

Wszyscy pamiętają jego kultową rolę czarnego charakteru w klasyku kina science fiction Łowca androidów, ale miał znacznie więcej dobrych i zapadających w pamięć kreacji. Na koncie miał ponad 170 filmów i seriali. Jest tam wiele przedstawicieli gatunku kina klasy B, ale nie brak też tytułów wartych wspomnienia. Zapamiętamy takie produkcje z jego udziałem jak Ślepa furiaAutostopowiczUcieczka z Sobiboru (nagrodzony Złotym Globem za rolę), Nocny jastrząbZaklęta w sokołaBatman – PoczątekNiebezpieczny umysłSin City – Miasto grzechu czy Młyn i krzyż w reżyserii Lecha Majewskiego.

Miał też niewątpliwe dobre role w serialach: Merlin (1998), Miasteczko Salem (2004), Czysta krewGalavantUpadek królestwa czy Channel Zero Ostatnio pracował na planie miniserialu A Christmas Carol.

Założył też fundację Rutger Hauer Starfish Association, która zajmuje się walką z AIDS.

inf. naekranie.pl

Może Ci się spodobać...

No comment

Dodaj komentarz