Header

TQ to Truc Quynh – piosenkarka urodzona w Wietnamie, która jako dziecko, jeszcze w latach 80-tych emigrowała do Kanady, skąd 10 lat później ostatecznie przeniosła się do Kalifornii w  Stanach Zjednoczonych. Tam też poznała producenta i reżysera muzycznego Ian’a Nguyen’a. Odtąd tworzą parę, a Truc oficjalnie nazywa się Nadine Nguyen. Razem z Ian’em stworzyli swego rodzaju muzyczny duet jako DJ BPM. Zanim nagrała swój pierwszy singiel wspomagała wokalnie Pascala Languirand (Trans-X) w czasie występów w klubach Los Angeles. Pierwszy utwór, który zaśpiewała solowo na scenie to Danger, z repertuaru The Flirrts.
W 2012 roku nagrywa swój pierwszy wielki przebój Let’s Go To Tokyo przy współpracy z wytwórnią Space Sound Records (SSR). Nagrywając singiel do współpracy zaproszono wielu artystów, muzyków i producentów z kręgu Italo-Disco, takich jak Mirko Hirsch, Trans-X, Michiel Van der Kuy czy Marco Rochowski. Dosyć szybko ukazywały się kolejne przeboje, gdzie TQ śpiewała w duecie z takimi legendami muzyki Italo-Disco jak Linda Jo Rizzo, Fancy, Kristian Conde, Trans-X, Fred Ventura i Ken Laszlo między innymi.

 

19 grudnia 2014 roku nakładem niemieckiej wytwórni ZYX Music ukazuje się debiutancki album, na którym umieszczono wszystkie dotychczas znane piosenki TQ. Album wzbogacono też płytą DVD z wszystkimi teledyskami, które nakręcił Ian Nguyen. Niedługo po tym Nadine ogłasza, że raczej nie zamierza kontynuować swojej kariery muzycznej. Fani nie dali jednak za wygraną i masowo wspierali wokalistkę, czego owocem była kolejna produkcja w roku 2015 w duecie z Lindą Jo Rizzo do nowej wersji piosenki Life Is A Story – oryginalnie polskiej piosenki „Bajka” grupy Setus. W 2016 roku nagrywa kolejny numer ze skandynawską grupą Italove. I Need Your Love od razu staje się przebojem, na który czekali jej fani.
Po prawie trzyletniej przerwie, ponownie nawiązuje współpracę z Kristianem Conde. Owocem czego są dwa kolejne utwory, które nagrali wspólnie – latem 2019 utwór „Future”, który skomponował Kyke Serrano do słów Kristiana Conde oraz początkiem 2020 roku – „Island Girl”, który skomponował rosyjski muzyk Alexander Panoff.
A zatem jeszcze usłyszymy o pięknej wokalistce rodem z Wietnamu, która stała się prawdziwą ikoną New Generation Italo-Disco.

opracowanie: Artur Góralczyk dla RM80.pl

Newsy artysty

Teledyski artysty

No comment

Dodaj komentarz