Header

Slash – Orgy Of The Damned

Nowy album Slasha (gitarzysty Guns N’ Roses) ukaże się 17 maja 2024 r. pod tytułem „Orgy Of The Damned” i będzie zawierał bluesowy materiał. Będzie to także jego pierwsza płyta od „Slash” z 2010 roku bez udziału Mylesa Kennedy’ego i The Conspirators a z udziałem zaproszonych gości.
Do sieci trafił teledysk zapowiadający wydawnictwo. Powstał do utworu „Killing Floor”, w którym gościnnie wystąpili Brian Johnson z AC/DC i Steven Tyler z Aerosmith.

Na „Orgy of the Damned” znajdą się covery bluesowych klasyków, w tym „The Pusher” Steppenwolf, „Crossroads” Roberta Johnsona, „Killing Floor” Howlin’ Wolfa, „Living for the City” Steviego Wondera, „Papa Was a Rolling Stone” The Temptations i „Oh Well” Fleetwood Mac. Do współpracy Slash zaprosił basistę Johnny’ego Griparica i klawiszowca Teddy’ego Andreadisa, z którymi w drugiej połowie lat 90. współtworzył Slash’s Blues Ball. Przygotowując „Orgy of the Damned”, gitarzysta powrócił do formuły znanej z albumu „Slash” z 2010 roku, kiedy to skorzystał z pomocy różnych wokalistów. Tym razem na płycie gościnnie zaśpiewali Brian Johnson z AC/DC, Iggy Pop, Chris Robinson z The Black Crowes, Billy Gibbons z ZZ Top, Paul Rodgers z Free, Beth Hart, Demi Lovato, Chris Stapleton, Gary Clark Jr., Dorothy Martin z Dorothy i Tash Neal. Produkcją materiału zajął się Mike Clink.

Lista utworów:
1. The Pusher (featuring Chris Robinson)
2. Crossroads (featuring Gary Clark Jr.)
3. Hoochie Coochie Man (featuring Billy Gibbons)
4. Oh Well (featuring Chris Stapleton)
5. Key to the Highway (featuring Dorothy)
6. Awful Dream (featuring Iggy Pop)
7. Born Under a Bad Sign (featuring Paul Rodgers)
8. Papa Was a Rolling Stone (featuring Demi Lovato)
9. Killing Floor (featuring Brian Johnson and Steven Tyler)
10. Living for the City (featuring Tash Neal)
11. Stormy Monday (featuring Beth Hart)
12. Metal Chestnut

źródło: terazmuzyka.pl, rockmetal.pl

Może Ci się spodobać...