Header

Franek Kimono

Wznowienie kultowego albumu Piotra Fronczewskiego wydanego w 1984 roku pod pseudonimem Franek Kimono. Pomysłodawcą projektu „Franek Kimono” był Andrzej Korzyński, który jest również twórcą tekstów większości utworów. Andrzej Korzyński zaprosił do współpracy Piotra Fronczewskiego, którego predyspozycje wokalne i niesamowite zdolności recytatorskie były dokładnie takie, jakich szukano.

Wersje „mówione” utworów wykonywane przez Franka Kimono spowodowały, że jest on uważany za prekursora rapu i pierwszego polskiego rapera.
W 1983 roku wydany został pierwszy singiel zawierający utwory „King Bruce Lee Karate Mistrz” oraz „Dysk-Dżokej”, które błyskawicznie podbiły ówczesne listy przebojów.

Po ogromnym sukcesie tych piosenek w 1984 roku został wydany album winylowy Franka Kimono zawierający 13 przebojowych utworów. Płyta, która od początku miała być żartem muzycznym oraz pastiszem muzyki disco, stała się wielkim przebojem.

Album otrzymał tytuł „Płyty roku ’84” w kategorii muzyki rozrywkowej w plebiscycie zorganizowanym przez Program II Polskiego Radia. Piosenki z płyty Franka Kimono do dziś są wielkimi przebojami, które goszczą zarówno podczas domowych imprez jak i eventów organizowanych w najlepszych klubach.

Premiera 19 maja.

Tracklista:

1. Pola Monola + Coca Cola
2. Tankowanie Nocą
3. Sound Ciężkie Brzmienie
4. Ja Jestem Menago
5. Dysk Dżokej
6. Jednoręki Bandyta
7. Królowa Dysko
8. Marynara Łu-Bu-Du-Bu
9. King Bruce Lee Karate Mistrz
10. Dysko Story
11. Gimnastyka
12. Sweet Kimono
13. I Love You Too

empik.com

Może Ci się spodobać...

No comment

Dodaj komentarz

Loading