Header

Kylie Minogue

Kylie Ann Minogue przyszła na świat 28 maja 1968 roku w szpitalu Bethlehem w Melbourne.
Najbliższa rodzina to rodzice: Carol i Ron, siostra Danielle (Dannii Minogue – piosenkarka) oraz brat Brendan (operator TV).
Od samego początku wszystko wskazywało na to, że bycie gwiazdą jest jej pisane w gwiazdach. Już w wieku 11 lat pojawiła się po raz pierwszy w telewizji w serialu „Skyways”. W 1981r.zaczęła występować w kolejnym serialu „The Sullivans”. W latach 1984-1985 grała w „The Henderson kids”, a w roku 1986 opuściła szkołę i przyjęla rolę Charlene w „Neighbours”, znanym u nas pod tytułem „Sąsiedzi.Ta rola przyniosła jej olbrzymią popularność w Australii, a potem w Wielkiej Brytanii.

W 1987 roku został wydany pierwszy singiel Kylie – „Locomotion”, który osiągnął wielki sukces w Australii. Jednak bramy do prawdziwej wielkiej kariery otworzyl jej kolejny przebój „I Should Be So Lucky” wyprodukowany przez bardzo popularną wówczas grupę producencką Stock/Aitken/Waterman.
Pojawiały się kolejne single, debiutancki album „Kylie”, Kylie wspięła się na szczyty list przebojów na całym świecie. Duet z Jasonem Donovanem „Especially For You” był jednym z największych hitów 1989 roku.
Trzynasty singiel Kylie „Shocked” okazał się, wbrew pozorom, bardzo szczęśliwym dla niej, gdyż został uwzględniony w „Music Week Bible” jako rekord. Był to bowiem 13-ty kolejny singiel jednego artysty, który wszedł do pierwszej dziesiątki listy przebojów. Taka sytuacja nie zdarzyła się dotychczas nikomu. Kylie pobiła tu takie sławy jak Madonna, Michael Jackson i sam Elvis Presley!
W 1992 roku Kylie nagrała ostatni album z wytwórnią PWL – „Greatest Hits”, na którym pojawiły się wszystkie singlowe hity i dodatkowo 3 nowe utwory. Nową wytwórnią Kylie stał się deConstruction – label BMG. Kylie nagrala z nimi 2 albumy, które pomimo dość ambitnej muzyki na nich zawartej, nie zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem. Kylie ponadto wystąpiła wraz z Nickiem Cave, a ich wspólna piosenka „Where The Wild Roses Grow” stała się w 1995 roku dużym hitem. Innym ciekawym eksperymentem muzycznym tamtych lat był duet z Towa Tei (z grupy Deee Lite) i utwór „G.B.I.”.

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych Kylie znowu postanowiła zmienić pracodawcę. Tym razem stał się nim koncern EMI, z którym Kylie w 2000 roku nagrała pierwszy od wielu lat album w klimacie pop-disco – „Light Years”. Album zebrał znakomite recenzje, jednak było to niczym w porównaniu do tego, co stało się rok później.

Dokładnie we wrześniu 2001 roku pojawił się singiel „Can’t Get You Out Of My Head”, który rozpętał wokół Kylie taką „gorączkę” (nawiązując do tytułu albumu – „Fever”) jakiej się nikt nie spodziewał. Singiel przez pół roku nie schodził z pierwszych miejsc list przebojów, a „La la la…” nuciło chyba każde dziecko na świecie. Kylie znowu stała się gwiazdą nr 1. W 2002 r. Kylie wyruszyła w trasę koncertową „Fever Tour”.

Po sukcesie płyty „Fever” przyszła pora na następny album. W listopadzie 2003 r. pojawił się na rynku nowy album „Body Language”, promowany singlem „Slow”.

W 2004 r. ukazała się kompilacja „Ultimate Kylie”, podsumowująca całą dotychczasową karierę Kylie. Na albumie znalazło się 31 największych przebojów Kylie z lat 1987-2004 oraz dwa premierowe utwory: „I Believe In You” oraz „Giving You Up”.

Wiosną 2005 r. Kylie rozpoczęła najbardziej spektakularną w swojej karierze trasę koncertową „Showgirl”. Niestety w maju tournee zostało przerwane, gdy świat obiegła wiadomość o tym, iż Kylie cierpi na raka piersi. Kylie natychmiast poddała się operacji i leczeniu, odkładając na później wszelkie plany związane z kontynuacją trasy koncertowej oraz pracą nad nowym materiałem.

Po ponad rocznej przerwie Kylie powróciła do świata show-businessu. We wrześniu 2006 r. pojawił się w sprzedaży „The Showgirl Princess” – pierwsza książka dla dzieci jej autorstwa. W drogeriach pojawiły się również perfumy „Darling” firmowane jej imieniem. W listopadzie Kylie wyruszyła w trasę koncertową „Showgirl Homecoming Tour”, która jest kontynuacją przerwanego wskutek choroby tournee. Na koncertach Kylie zaprezentowała publiczności premierową piosenkę „White Diamond”, a na kilku koncertach pojawili się goście specjalni – Dannii Minogue oraz Bono z zespołu U2. W styczniu 2007 r. w sklepach muzycznych pojawił się album „Showgirl Homecoming Live” z zapisem koncertu.

W październiku 2007 roku premierę miał pierwszy od dwóch lat singiel piosenkarki, glam rockowy przebój „2 Hearts”, wyprodukowany przez londyńską formację Kish Mauve, a w listopadzie tego samego roku wydany został jubileuszowy, 10 album piosenkarki zatytułowany „X”. Longplay to efekt współpracy Kylie z grupą najbardziej znanych ostatnio producentów, między innymi Calvinem Harrisem, Freemasons i Bloodshy & Avant, a także stałymi współpracownikami i współtwórcami największych hitów Kylie – Karen Poole, Cathy Dennis i Guyem Chambersem. Drugimi singlami były piosenki „In My Arms” i „Wow”. „In My Arms” promowało płytę w Europie natomiast „Wow” w UK, Australii, Japoni, Irlandii. W kwietniu 2008 płyta „X” trafiła do sklepów w USA i pierwszym singlem promującym tam płytę była piosenka „All I See” (w wersji albumowej a także rapowej z Mimsem). Trzecimi singlami okazały się te same piosenki, czyli „In My Arms” i „Wow” tyle że w Europie była piosenka „Wow” a w UK, Australii i pozostałych „In My Arms”. Pod koniec lipca premierę miał czwarty singiel z płyty „X” i była to piosenka „The One” w wersji Freemasons Mix a także w wersji albumowej skróconej.
6 maja Kylie ruszyła w trasę promującą album „X”. Trasa nosi tytuł „X2008” i odbywa się na terenie Europy. Liczba koncertów wynosi 51.
4 czerwca 2009 z okazji obchodów dwudziestej rocznicy pierwszych wolnych wyborów Kylie Minogue wystąpiła na specjalnym koncercie w Stoczni Gdańskiej.
Kariera filmowa Kylie nie jest może aż tak wielka jak muzyczna, jednak warto wiedzieć, że zagrała ona w kilku filmach. Pierwszym był „The Delinquents” z 1989 roku, opowiadający o wielkiej miłości dwojga nastolatków. Inną ważną rolą filmową była rola Cammy w filmie „Streetfighter”, gdzie Kylie partnerowała takim sławom jak Jean-Claude Van-Damme czy Raul Julia. Kylie mogliśmy również zobaczyć (tylko przez kilka minut) w kinowym megahicie „Moulin Rouge”, gdzie wcieliła się w rolę wróżki Green Fairy. Ponadto Kylie zagrała jeszcze w kilku filmach, m.in. „Bio-Dome”, „Hayride to Hell” i „Cut”. W 2004 r. Kylie zadebiutowała w filmie animowanym, udzielając głosu Florence – bohaterce filmu „The Magic Roundabout” – kinowej wersji klasycznego serialu dla dzieci.

Albumy:

„Kylie” (1988)
„Enjoy Yourself” (1989)
„Rhythm of Love” (1990)
„Let’s get to it” (1991)
„Greatest Hits” (1992)
„Kylie Minogue” (1994)
„Impossible Princess” (1998)
„Intimate and Live” (1999)
„Light Years” (2000)
„Fever” (2001)
„Body Language” (2003)
„Ultimate Kylie” (2004)
„Showgirl Homecoming – Live” (2007)
„X” (2007)
„Aphrodite” (2010)
„Kiss Me Once” (2014)
„Kylie Christmas” (2015)

materiał źródłowy wikipedii

Newsy artysty

Teledyski artysty

No comment

Dodaj komentarz