Gina T.

Naprawdę nazywa się  Gina Tielman. Artystka urodziła się 24 października 1960 roku w Bussum w Holandii. Wywodzi się z indonezyjskiej rodziny muzyków. Ojciec Ponthon Tielman był basistą legendarnej grupy Tielman-Brothers znanej najbardziej w Holandii i Niemczech. Matka Joyce była natomiast znaną wokalistką w Indonezji i Holandii. Już w wieku 12 lat pod szyldem Tielman-Juniors, Gina stawiała swoje pierwsze muzyczne kroki wraz z rodzeństwem. Jej solowa kariera rozpoczyna się kiedy poznaje swojego późniejszego męża Adama Schairer’a. Od tego momentu kariera Giny jest ściśle związana z niemieckim kompozytorem i producentem muzycznym. Końcem 1989 roku nakładem wytwórni Bellaphon ukazuje sie pierwszy maxi-singiel In My Fantasy, na którym znalazł się również na stronie B utwór Too Young To Love. Był to pierwszy, aczkolwiek milowy krok w karierze Giny bowiem późniejsze nagrania stały się prawdziwymi przebojami nie tylko europejskich dyskotek. W 1990 roku ukazały się jeszcze dwa maxi-single – Hey Angel i Tokyo by Night, które były zapowiedzią wydanego rok później premierowego albumu You Really Got Me. Album został gorąco przyjęty przez fanów muzyki dyskotekowej, aczkolwiek był to okres schyłku dominacji muzyki Euro-Disco tak w Europie jak i na świecie. Kolejny album Giny T, zatytułowany The Window Of My Heart został wydany w 1992 roku i nie zyskał już tak wielkiej popularności. Najbardziej przebojowym numerem był utwór Sayonara, który na przekór wszystkiemu nie promował płyty. Album poprzedziły 3 inne single, których popularność nie była zachwycająca. Największą popularność zdobył wówczas Birds Of Paradise.  Lata 90-te nie zapisały się wielkimi literami w karierze Giny, aczkolwiek od czasu do czasu Gina nagrywała kolejne piosenki, jak np. Baby Blue w 1993 roku, a potem dwa lata później Stop In The Name Of Love.

W czasie swojej kariery muzycznej Gina T. ukrywała się również pod pseudonimem Gordon Namleit, pisząc piosenki dla innych wykonawców, jak np. Claudia Jung, Simone, Andy Borg, Tim Capri, Tears of Joy, Nana Sollai, Isabell Varell, Maria Bonelli, Nadine Norell, Bruno Maccalini, Francesco Napoli, Morell, Klostertaler, Heike Schäfer, Adam & Eve, Double T.

Dopiero w 2008 roku ukazuje się kolejny udany singiel Te Quiero – I Love You, a rok później Money For My Honey, ale dopiero nagrany w 2011 roku singiel Little Butterfly, do którego nakręcono teledysk w Polsce  – staje się zapowiedzią nowego albumu wydanego jeszcze tego samego roku. Album Love Will Survive to mieszanka tego co Gina nagrała na przestrzeni lat 90-tych od czasu nagrania drugiego albumu, z wyjątkiem utworu Baby Blue oraz nowe piosenki utrzymane w tanecznym klimacie, do których przyzwyczaiła Gina swoich fanów.

W 2012 roku Gina T. poraz pierwszy wystąpiła z koncertem w Polsce na gali ESKA. Później gościła na występach w Polsce jeszcze kilka razy. Jednym z najważniejszych na pewno był walentynkowy koncert Discotex w Katowicach w 2016 roku, u boku takich gwiazd jak Francesco Napoli, Fancy, Bad Boys Blue i Limahl. To podczas tego koncertu zaśpiewała swoja nową piosenkę i zapowiedziała kolejny album, który ma ukazać się w 2017 roku.

Teksty piosenek

Teledyski artysty

Galerie Artysty

0

Dodaj komentarz

1