
Takiej supergrupy jeszcze nie było! Członkowie TSA, Armii, Proletaryatu i Piersi wydali album. Zespół Kosmici to zupełnie nowa grupa muzyczna na polskim rynku fonograficznym. Niedawno wydali debiutancki album. Zespół stworzony został przez artystów doskonale znanych – członków legend, od lat obecnych na polskich scenach:
Darek Budkiewicz – bas, syntezatory (ARMIA)
Stefan Machel – gitary, programowanie (TSA)
Tomasz „Oley” Olejnik – śpiew (PROLETARYAT)
Marcin „Manio” Papior – perkusja, programowanie (PIERSI)
Zespół ukonstytuował się w studio nagrań i zarejestrował już debiutancki album, który ukazał 23 stycznia 2026 roku, nakładem Mystic Production. Projekt łączy doświadczenie muzyków obecnych na scenie od lat, z wpływami współczesnego rocka.
Kosmici zapowiadają też energetyczne koncerty „Nie z tej Ziemi”. Jednocześnie niedawno premierę miał „Twój Ślad”, trzeci singiel z płyty „Nie ma nas”. Poprzednie single z albumu to „Pukam” oraz „Lód”.
Tracklista:
1.Pukam
2.Powietrze
3.Lód
4.Dom
5.Emisja
6.Modlitwa
7.Nie ma nas
8.Pytam
9.Twój ślad
10.Zatrzymam cię
11.Dobrze tak
źródło: terazmuzyka.pl, empik.com
ArmiaKosmicinowości 2026PiersiPolscy artyściProletaryatRockTSA

