Header

Europe – Hold Your Head Up

Szwedzi z zespołu Europe udostępnili pierwszy od wydanego w 2017 roku albumu „Walk The Earth” premierowy materiał. Jest to klip do utworu „Hold Your Head Up”.
„Hold Your Head Up” został nagrany w zeszłym miesiącu w Atlantis Studios w Sztokholmie z producentem Klasem Åhlundem (Ghost, Robyn). Jest to mocny, szybki rockowy utwór z elementami przypominającymi wczesne płyty Europe. Utwór został zmiksowany przez Stefana Glaumanna (Rammstein, Def Leppard), który pracował z zespołem także przy płycie „Secret Society”.

Joey Tempest mówi: „Hold Your Head Up” to szybki, gitarowy, rockowy utwór opowiadający o przetrwaniu w trudnych czasach i wpływie, jaki wywarł na mnie mój ojciec, abyśmy zawsze dawali z siebie wszystko i wytrwali w ciężkich momentach. Minęło sześć lat od naszej ostatniej płyty, „Walk The Earth”, którą nagraliśmy w Abbey Road Studios i teraz świetnie się bawiliśmy w studiu z producentem Klasem Åhlundem. Nie możemy się doczekać, aż zagramy tę piosenkę podczas trasy i zamieścimy ją na naszym następnym albumie. Jesteśmy bardzo dumni z tego kawałka.

Teledysk, który powstał do „Hold Your Head Up”, to wgląd w dokument, nad którym muzycy pracowali razem z reżyserem Craigiem Hooperem (Deep Purple, Saxon). Film zatytułowany po prostu „Europe – The Movie” opowie historię zespołu od powstania po dzień dzisiejszy, pokazując drogę do sukcesu w połowie lat 80., przez ciężkie czasy i rozczarowania, powrót i obecne sukcesy, jakie osiągnęła formacja. Premiera filmu jest zaplanowana na początek 2024 roku.
źródło: terazmuzyka.pl

Może Ci się spodobać...