Header

Big Day – Na koniec gwiazd

15 września 2023 r. ukazała się nowa płyta grupy Big Day „Na koniec gwiazd”. Pojawił się też klip do piosenki tytułowej.
Big Day: Tym razem jest to piosenka zaśpiewana tylko przez Anię i kompletnie inna klimatem od poprzedniej propozycji radiowej. Jest to zarazem sygnał, że nowa płyta jest bardzo zróżnicowana stylistycznie i znajdziemy na niej jeszcze mnóstwo innych światów, ale zawsze bardzo melodyjnych i bardzo w stylu Big Day’a, jakiego zdążyli poznać słuchacze przez ponad 30 lat działalności. Mamy nadzieję, że utwór pozwoli Wam oderwać się na moment od otaczającego świata rozpędzonego nadmiarem informacji.

Od początku istnienia grupy jej filarami są Ania Zalewska i Marcin Ciurapiński. Harmonia głosów Ani i Marcina jest niepowtarzalna i natychmiast rozpoznawalna. Muzykę zespołu określa się mianem przebojowego rocka nawiązującego do tradycji lat 60-tych oraz gitarowej muzyki angielskiej z lat 90-tych. Jednak z czasem Big Day pokazał, że posiada własny, wypracowany i rozpoznawalny styl – po prostu styl zespołu Big Day. Śmiało można dziś́ stwierdzić́, że byli jednym z najważniejszych zespołów polskiej sceny rockowej lat 90-tych.
Tracklista:
1. Kocham cię kolejny rok
2. Na koniec gwiazd
3. Czego mogę nie wiedzieć
4. Ktoś oprócz nas
5. Niebezpiecznie nielogiczna
6. Świat zupełnie nowy
7. Falując na głos
8. Wolne myśli nocą
9. Za cały świat
10. Niby was niby nas
źródło: empik.com

Może Ci się spodobać...