Header

Stylove

Hiszpański projekt muzyczny New Generation Italo-Disco za którym kryje się Juan Martinez. Urodzony 25 września 1970 roku, pochodzący z Alicante w Hiszpanii, od młodych lat dj i muzyk. W 2010 roku tworzy swoją własną markę jako producent muzyczny, studio nagrań Maxi Music. To właśnie w domowym studio Juan Martinez tworzy pierwsze kompozycje dla Stylove – projektu własnego pomysłu na odradzającą się modę Italo-Disco. W kompozycjach Stylove odnajdziemy nawiazania do wielkich przebojów muzyki dyskotekowej rodem z lat 80-tych, wzorowanych na hitach Kena Laszlo, David’a Lyme, Modern Talking czy C.C. Catch. Za partie wokalne odpowiada sam Juan Martinez, ale też w projekcie Stylove biorą udział inni wykonawcy nowej generacji Italo-Disco. Za jedną z czołowych wokalistek należy uznać Naoky, która wokalnie udzielała się w nagraniach „Tango In The Night” oraz „Story Of My Life”, piosenki, którą oryginalnie Juan wyprodukował pod wspólnym szyldem z Frankiem Lozano. W 2016 roku, kiedy powstały pierwsze piosenki Stylove, Juan podejmuje współpracę z innym hiszpańskim producentem muzycznym – Tony’m Costa. Panowie ściśle współpracują, a pierwszym owocem tej współpracy jest remix znanego przeboju z repertuaru Savage – „Computerized Love”.
Początkiem 2017 roku wydany zostaje na płycie kompaktowej pierwszy album zatytułowany „The Album (The Original Maxi-Singles Collection)” zawierający wszystkie dotychczasowe produkcje pod wspólnym szyldem Stylove. Album został wydany na płycie kompaktowej w wersji limitowanej z prywatnych środków Juana. Jest więc miłą niespodzianką dla fanów gatunku. W 2017 roku Juan Martinez pracuje nad kolejnymi piosenkami, głównie dla innych wokalistów, ale również jak zapowiedział światło dzienne ujrzą nowe produkcje pod szyldem Stylove.

Jako ciekawostkę należy nadmienić fakt, iż Juan Martinez odpowiedzialny jest za jeden z najlepszych mixów ostatnich lat, wydany nieoficjalnie w 2010 roku „Mas Mix Que Nunca – 25 Aniversario”, czyli wyprodukowanego na 25 lecie, znanego z lat 80-tych słynnego mixu o tym samym tytule. Mix ten powstał niejako od podstaw, a artyści nagrali swoje wokale zupełnie na nowo do „odmłodzonych” kompozycji Juana Martineza. Niestety mix z uwagi na zawirowania prawne nie doczekał się oficjalnego wydania.

Opracowanie: Artur Góralczyk dla RM80.pl

Newsy artysty

No comment

Dodaj komentarz