Header

Peter Wilson

Peter Wilson urodził się 9 marca 1973 w Melbourne, w Australii. Piosenkarz, kompozytor i producent muzyczny. Jego twórczość nawiązuje  do lat 80-tych, gatunku italo-disco i brytyjskiego popu PWL.

W latach 1994-1999 Peter Wilson wydał kilka singli w Australii, z których to dwa stały się tam przebojami: „Into The Night” oraz „I Wanna Dance”. Jednak sukces był umiarkowany i Peter skoncentrował się na pisaniu utworów dla innych artystów, jak Amanda Lear czy Samantha Fox.
W 2007 roku Peter Wilson wrócił z albumem Follow Me, wydanym przez brytyjską wytwórnię taneczną Klone Records. Na kolejny album fani Petera musieli czekać 3 lata. W 2010 Wilson podpisał kontrakt z inną brytyjską firmą Energize Records. Miał okazję współpracować z Dave Ford’em i Ianem Curnowem – współpracownikami Stock Aitken Waterman. Wspólnie napisali i wyprodukowali utwory na wydanym w 2011 roku albumie „Stereo”. Współpraca ze studiem Energize Records była na tyle owocna, że Peter Wilson nagrał cztery kolejne solowe albumy: „Laser Lights” w 2012 roku, „Pulastion” w 2013, „Utopia”  w 2015 oraz ostatni „Overdrive” w 2017 roku.

Peter Wilson współpracował z holenderskim producentem Mattem Popem, głównym inżynierem dźwiękowym „Stock Aitken Waterman”, z  Pete’m Hammond, norweską grupą pop A2E, niemieckim producentem Marco Rochowski i innymi producentami, takimi jak Italoconnection oraz Mirko Hirsch. Współpraca ta odbiła się na brzmieniu utworów tworzonych przez Petera,w których nie brakuje nawiązań do dyskotekowych klimatów New Generation Italo-Disco.

Jako autor tekstów piosenek oraz producent Peter Wilson pracował także z Amandą Lear, Carol Jiani, Haywoode, Nicki French, Sammy Paul, Massive Ego a także z Sabriną.

opracował Artur Góralczyk dla RM80.pl

Newsy artysty

No comment

Dodaj komentarz

Loading