Header

Patty Ryan

Urodziła się 6 maja 1961 roku w North Rein-Westphalia,  w Niemczech. Naprawdę na imię ma Brigitte.
Jako nastolatka rozpoczęła praktyki masażystki uzyskując w 1976 roku swój pierwszy dyplom. Trzy lata później skończyła podstawową edukację z kierunkiem wizażystki. W tym czasie próbowała swoich sił w muzyce jednak nie była to gatunek, który później przyniósł jej sławę jako diva disco, a raczej coś co można nazwać jako Rock’n’Roll i Hilly Billy. Równocześnie obok śpiewania prowadziła swój własny sklep kosmetyczny.

W 1986 roku rozpoczęła współpracę z Gerardem Rohlerem, niemieckim producentem i kompozytorem , który pracował w tym samym studio, w którym nagrywali Thomas Anders i Dieter Bohlen jako Modern Talking. Pewnym przełomem okazała się dla Patty okazja wyjazdu z koncertami do Japonii, ponieważ miała tam zastąpić właśnie słynny niemiecki duet , który nie mógł w tym czasie wyruszyć do Azji.

Popularność Patty Ryan w Japonii przerosła wszelkie oczekiwania. Podczas swojej trasy koncertowej w całej Azji, wszystkie sale koncertowe były wypełnione, a w telewizji określano ją „Królową Disco”. Jej utwory zaczęły być grane na całym świecie, a przebój (You’re) My Love, (You’re) My Life z 1986 roku został numerem jeden w Japonii, Hong Kongu, USA, Szwajcarii, gdzie koncertowała oraz we Francji, gdzie wystąpiła na scenie w Paryżu obok Kylie Minogue. Kolejnym wielkim przebojem stał się numer Stay With Me Tonight, który został wydany na singlu jeszcze tego samego roku.

Po pierwszych sukcesach w 1987 roku Patty nagrała debiutancki album Love Is The Name Of The Game, który zawierał jej największe przeboje i został bardzo ciepło przyjęty przez fanów. Niestety nie wszystko poszło po myśli artystki i drugi album Patty Top Of The Line wydany rok później nie przyniósł oczekiwanego sukcesu, głównie za sprawą złej polityki marketingowej oraz problemów z menadżerem.

W połowie lat 90-tych brała udział w różnych sesjach fotograficznych, o których wspomina, że było to wspaniałe doświadczenie. Próbowała też sił jako aktorka.

Kiedy nastała moda na retro-koncerty głównie gwiazd disco lat 80-tych Patty Ryan wystąpiła na wielkiej gali w Moskwie w 2004 roku gdzie wystąpiła obok innych wielkich gwiazd muzyki disco.

Obecnie głównie zajmuje się rodziną, jest matką. Jej zainteresowania to gotowanie, sport oraz internet. Uwielbia też psy. Nadal mocno związana z muzyką. Jej idolami są między innymi Bob Marley, Dolly Parton, Patti LaBelle, Shakira i Julio Iglesias. Inspiracji czerpie też z wykonawców takich jak Michael Jackson, Katty Perry, Madonna czy oczywiście Dieter Bohlen. Lubi też czytać i oglądać filmy. Jej ulubiona książka to „Ptaki ciernistych krzewów”a z filmów uwielbia „Pretty Woman”, „Harry Potter” i „Gladiator”.

opracowanie: Artur Góralczyk dla RM80.pl

Teledyski artysty

No comment

Dodaj komentarz

Loading