Header

P. Lion

P. Lion, a tak naprawdę nazywa się Pietro Paolo Pelandi urodzony 29 czerwca 1959 roku w Alzano Lombardo we Włoszech.
Włoski muzyk i piosenkarz, który największe sukcesy osiągnął w latach 80′ XX wieku.
Pseudonim P. Lion pojawił się ze względu na trzy litery P w jego nazwisku oraz słowo „lion” jako, że w herbie rodzinnym widnieje lew.
Artysta bardzo znany we Włoszech, osiągnął międzynarodową sławę dzięki dwóm wielkim przebojom tamtej dekady „Happy Children” z roku 1983, a wyprodukowany przez Davida Zambelli z formacji Scotch oraz nagranie „Dream” z roku 1984. Jako ciekawostka nagranie „Dream” było motywem przewodnim francuskiej telewizji oraz radiowej listy przebojów Top 50 w latach 1984-93. Zaś „Happy Children” zostało zmiksowane i przewodzi Top 50 we Francji od 2000 roku.
Po wydaniu swojego pierwszego albumu Springtime (84′), Artysta podpisał kontrakt z mediolańskim Discomagic, największą we Włoszech wytwórnią płytową w tamtych czasach. Tu również dokonał własnej produkcji singli „Believe Me” i „Under The Moon”.
W roku 1995 P.Lion wydał album zatytułowany A Step in the Right Way.
W sieci próźno szukać informacji na temat tego artysty, ale jedno można o nim powiedzieć, że jest kompletnym artystą, gdyż cały album Springtime jest jego autorstwa!
23.04.2016 piosenkarz był gościem corocznej imprezy Baltic Party na której zaśpiewał swoje największe przeboje. Jednym z patronów tego koncertu było RM80. 

 

napisał: ejtismen dla RM80

No comment

Dodaj komentarz

Loading