Header

NEA! to niemiecka piosenkarka nowej generacji italo-disco. Naprawdę nazywa się Sylvia Martens, urodzona 9 kwietnia 1981 w Greiz. Na co dzień mieszka wraz ze swoim mężem Karsten’em Kehr  w Lipsku, gdzie pracuje jako dziennikarka. Dla Sylvi zamiłowanie do muzyki przychodziło od młodych lat. Skończyła szkołę muzyczną w Wiesbadener nad Renem.

Jako NEA! Sylvia daje się poznać w 2014 roku kiedy to nawiązuje współpracę z Luisem Rodriguezem, odpowiedzialnym za sukcesy Modern Talking czy C.C. Catch. W marcu 2014 roku NEA nagrywa na Majorce swój pierwszy album zatytułowany „80 | 14 – Das Album”.  Większość utworów to dzieło zespołu studia Team33. Przy pracy nad albumem Sylvia bierze czynny udział, pisząc teksty wraz ze swoim mężem. W chórkach wspomaga ją też wielka gwiazda italo-disco – Lian Ross.  Album promują dwa single „You’ll Get Lucky” oraz utwór „Magic Mystery”, który przyniósł jej wielką popularność .
Niespełna rok później ukazuje się nowy singiel „Puppy Love (Do You Remember)”, wydany przez niemiecką wytwórnię ZYX Music i zapowiadający drugi album NEA!. W tym czasie Sylvia koncertuje i bierze udział w sesjach zdjęciowych promując własną ikonę divy disco nowej generacji. Wszystko co związane z NEA! ma być kolorowe jak  lata 80-te. Niemiecki magazyn Express pisze o niej jako niemieckiej „Lady Gaga” muzyki disco. NEA nie próżnuje, nagrywa kolejne piosenki do swojej drugiej płyty. Tym razem większość piosenek to aranżacje specjalizującego się w nurcie new generation italo-disco – hiszpańskiego producenta Tony’ego Costa, nad tekstami zaś pracowała sama Sylvia wraz z mężem. Dwupłytowy album „Face To Face” ukazuje się 20 maja 2016 roku i jest bardzo ciepło przyjęty przez fanów gatunku. Największą popularność NEA zdobyła w takich krajach jak Rosja, Polska, Węgry, Hiszpania, Włochy, jak również po drugiej stronie Atlantyku, w Meksyku, Kanadzie, Wenezueli, Argentynie czy USA. Rok 2017 to dla NEA czas koncertów i dalszej promocji. Latem 2017 roku ukazuje się maxi-singiel „Andrea” – utwór będący jednocześnie projektem wsparcia dla chorej na raka młodej matki. Dochód z singla NEA! przeznaczyła na pomoc w walce z chorobą.
10 sierpnia 2018 roku NEA! wydaje kolejny singiel, jednak stylowo odbiega od dotychczasowego brzmienia Italo-disco nowej generacji. Utwór „Kaleidoskop” to typowy popowy kawałek w nowoczesnym wydaniu. Pozostaje pytanie w jakim kierunku potoczy się dalsza kariera artystki.

opracował Artur Góralczyk dla RM80.pl

Teledyski artysty

No comment

Dodaj komentarz

Loading