Header

Mode-One

Urodzony 21 lipca 1972 roku w Hiszpanii. Na stałe zamieszkały w Barcelonie. Naprawdę nazywa się Raul Olivares Garrido, a jego pseudonim muzyczny Mode One jest połączeniem dwóch formacji muzycznych, którymi za dzieciństwa się fascynował.  Jednak największy wpływ na jego muzyczne poczynania miał niemiecki duet Modern Talking, z którego Raul czerpał swoje własne inspiracje muzyczne.
Jego pierwszy maxi-singiel In The Heat Of The Night był owocem współpracy z hiszpańską wytwórnią Five4It Records, dla której Raul nagrywa również dwa kolejne single – przebojowy Sometimes z 2009 roku oraz kolejny, w duecie z młoda rosyjską wokalistką Margo – My Love In Your Heart, nagrany w 2014 roku. Przy tym ostatnim Raul angażuje się także jako producent muzyczny.
Następne lata to praca nad kolejnymi przebojami, które jednak nie zostały wydane oficjalnie na czarnym krążku. Natomiast praca ta została doceniona, koncertuje w Meksyku i Hiszpanii. W 2012 roku na zaproszenie z Polski poprzez Face Tur, a następnie Back to The Vinyl w 2015 – Mode One jest jedną z gwiazd na imprezie Italo Baltic Party. To pozwoliło Raulowi nabrać nowych sił do pracy nad premierowym albumem. W 2016 roku Raul ogłasza współpracę z Luisem Rodriguezem odpowiedzialnym między innymi za sukcesy Modern Talking czy C.C. Catch. Dzięki ekipie Team33 na Majorce nagrywa ponownie swój przebój „Game Of Love” w duecie z Lian Ross. Niestety początkowy entuzjazm co do pierwszego albumu szybko gaśnie. Album co prawda ukazał się w 2016 roku w wersji elektronicznej, ale jego sprzedaż została wycofana z niejasnych do końca powodów.
Producenci z Team33 postanowili,  że zamiast wydania albumu podsumowującego dotychczasową karierę Raula, wydadzą płytę z zupełnie nowymi piosenkami. Album Melodies Of Freedom powstał na przestrzeni 2017 roku kiedy to Raul skomponował wszystkie nowe piosenki poza promującym płytę utworem I Still Love You nagranym w duecie z Lian Ross i wydanym oficjalnie 14 lutego 2018 roku. Ostatecznie drugi album Mode One został wydany początkiem lata 2018 roku. Spełniło się zatem marzenie o swojej pierwszej płycie, na którą czekali fani jak i sam Raul. Melodyjne, taneczne i łatwo wpadające w ucho piosenki wraz z pięknymi balladami są wspaniałym prezentem dla wszystkich, którym dyskotekowe rytmy rodem z lat 80-tych nie są obojętne. Rok 2018 należał do bardzo udanych w karierze Raula, gdyż jesienią ukazał się również pierwszy album artysty Queen Of My Heart , który na licencji Team33 wydała wytwórnia Italo Box Music. Artysta zadedykował ten album zmarłej w tym roku prababci Marii.
Po dwuletniej przerwie nakładem In-OUT Records ukazał się maxi singiel „Man On The Moon”, wydany na płycie winylowej. Poza tytułowym utworem na stronie B maxi-singla znalazł się równie udany numer „Your Heaven Is My Hell”. Za produkcję ponownie odpowiedzialna była ekipa Studia33 z Majorki pod wodzą Luisa Rodrigueza. Przy okazji warto dodać, iż typowe altowe chórki dogrywał Rosjanin AlimkhanOV (Andrey Alimkhanov).

opracowanie: Artur Góralczyk dla RM80.pl

Newsy artysty

Teledyski artysty

Galerie artysty

No comment

Dodaj komentarz