Header

Mika Ella

Chorwatka o węgierskich korzeniach, to właśnie Mika Ella. Naprawdę nazywa się Mihaela Varga. Jak sama przyznaje urodziła się w sobotę, zatem jest to jej ulubiony dzień i być może z tego właśnie powodu jeden z jej artystycznych pseudonimów to June Saturday.
Wracając do jej dzieciństwa, które naznaczone było wojną na Bałkanach, Mihaela kilkukrotnie była aresztowana za protesty nawołujące do pokoju. Po wojnie zaangażowała się też kilka lat w prace dla ONZ wspierające wolność i sprawiedliwość społeczną.
Wracając do muzycznej kariery Miki, zaczęła się ona w 1999 roku, kiedy to ukazał się pierwszy jej singiel w euro-dance’owym projekcie Matrix. Z zespołem, który współzałożyła, a także była jego główną wokalistką, Mika nagrała 3 albumy oraz piętnaście singli. Większość z powodzeniem radziła sobie na listach przebojów. Aż siedem utworów znalazło się na pierwszym miejscu Chorwackiej listy. Z zespołem Matrix koncertowała po Europie występując w takich krajach jak Niemcy, Austria, Szwajcaria , Słowenia i oczywiście w rodzimej Chorwacji. Przez całą muzyczną karierę związana z życiowym partnerem Chrisem Hurtsem, który też wspomagał ją we wszystkich projektach.

Po latach świetności nadszedł schyłek popularności gatunku eurodance, wtedy Mika również zniknęła z muzycznej sceny. Powodem dla którego wróciła było odrodzenie się gatunku New Generation Italo-Disco i chęć śpiewania dla większego grona odbiorców w języku angielskim. Tym sposobem dzieli się ze swoimi fanami miłością do muzyki i spełnia się jako autorka tekstów.
W 2017 roku wróciła jako June Saturday z utworem „The Girl With Golden Hair” i w ten sposób  rozpoczęła się jej przygoda z dyskotekową muzyką nowej generacji. Utwór okazał się strzałem w dziesiątkę i zaistniał na trudnym rynku internetowych stacji radiowych grających muzykę taneczną nowej generacji. Dwa lata później zmienia swój pseudonim muzyczny, wracając niejako do korzeni. Mika Ella jest grą słów jej prawdziwego imienia  Mihaela.
Z nowym image nagrywa kolejne dwa przeboje… „Take It Or Leave It” – wydany oficjalnie 9 lutego 2019 roku oraz w sierpniu tego samego roku „Free Like Amsterdam”. Początkiem 2020 roku nagrywa „Last 2 Girls On The Dancefloor” w duecie z Lindą Jo Rizzo. Utwór znalazł się na 16 części składanki ZYX Italo Disco New Generation, wydanej w marcu przez niemiecką wytwórnię ZYX Music.
Jako, że jest wojowniczką o idee i sprawiedliwość, jej piosenki niosą takie  przesłanie. Teksty mówią o miłości i radości gdyż z charakteru jest śmiała i odważna, uwielbia śmiech i żarty, nie kryje emocji. Taka po prostu jest Mihaela. Poza muzyką pisze też wiersze, a więc przelewa swą poetycką duszę na kartkę papieru lub po prostu śpiewa.

Newsy artysty

Teledyski artysty

No comment

Dodaj komentarz