Header

Max Him

Max Him, nie każdy to wie, ale pod tym pseudonimem artystycznym ukrywał się Niemiec nie jaki Florian Fadinger, który tak naprawdę nie śpiewał swoich piosenek lecz tylko udawał, że je śpiewa. Bardzo ciekawy muzyk i tajemnicza postać w świecie muzyki Italo Disco.
Więc kto tak naprawdę śpiewał takie przeboje jak „Lady Fantasy”, to przykład piosenki, której słowa, mimo, że ułożone przez Włocha stanowią ciekawe zestawienie i oddają trochę męskiej dumy, czy „Japanes Girl”? Do dziś nie wiadomo, można ewentualnie tylko spekulować na ten temat.
Florian Fadinger był w roku 1986 menadżerem Svena Vaeta. Podczas jednego z telewizyjnych show we Włoszech poznał i zaprzyjaźnił się ze znanymi producentami Mauro Fariną i Giuliano Crivellente.
Między 1986, a 1991 rokiem szacuje się że Florian sprzedał więcej niż 8 milionów egzemplarzy albumu Danger Danger i do dnia dzisiejszego jako Max Him, Florian zajmuje się zawodowo muzyką i pracuje dla SAIFAM MUSIC w Niemczech.
W roku 2010 po 25 latach fani twórczości tego piosenkarza mogli się cieszyć oficjalnym CD zatytułowany Best of Max Him wydany jako pierwsza z serii „80’s Disco Stars”, gdzie wspomniana „Lady Fantasy” występuje dwukrotnie. Na płycie znajduje się 13 nagrań w wersji long.
Napewno nie będzie przesadą użycie słowa gwiazda nurtu Italo Disco, artysta który w ten nurt wniósł sporo bardzo dobrych nagrań!

Albumy:

1986 Danger Danger
2010 Best of Max Him

Ważniejsze nagrania:

1984 No Escape
1985 Japanese Girl
1985 Lady Fantasy
1987 Just A Love Affai

No comment

Dodaj komentarz