Header

Martika

Martika, właśc. Marta Marrero (ur. 18 maja 1969 w Whittier, Kalifornia), amerykańska piosenkarka pop i aktorka pochodzenia kubańskiego.
Największym jej przebojem była piosenka „Toy Soldiers” pochodząca z pierwszego albumu pt. Martika, w późniejszym czasie wykorzystana do piosenki Eminema „Like Toy Soldiers”. Późniejsze single gwiazdy pop jak „I Feel The Earth Move”, oraz „Water”, nie odniosły już tak spektakularnych sukcesów. Również wspomniany, debiutancki album wokalistki, spotkał się raczej z nijaką opinią ze strony krytyków. Kolejna, druga i ostatnia płyta pt. „Martika’s Kitchen” pomimo współpracy między innymi z Princem, który skomponował i wyprodukował wspaniałą balladę „Love… Thy Will Be Done”, okazała się fonograficzną katastrofą. Od tego momentu nigdy później Martika nie nagrała żadnych nowych piosenek pod swoim pseudonimem. Później udzielała się w chórkach różnych artystów.
W 1997 i 2005 roku ukazały się wydawnictwa, podsumowujące dwupłytowy dorobek gwiazdy pop, na których znalazły się również remiksy i nowe wersje starych hitów Martiki. W 2003 połączyła siły ze swym mężem Michaelem Mozartem i stworzyli grupę Oppera, w której za główny nurt muzyczny przyjęli latynoski pop.
Od 2009 roku zmieniła swóje imię artystyczne z Martika na Viva Edit. Obecne pracuje głównie jako aktorka

Albumy

1989: Martika
1991: Martika’s Kitchen
1997: More Than You Know: The Best Of Martika
2005: Toy Soldiers: The Best Of Martika

materiał źródłowy wikipedii

No comment

Dodaj komentarz

Loading