Header

Linda Jo Rizzo

Urodzona 1 kwietnia 1955 roku w Nowym Jorku, gdzie spędziła swoje dzieciństwo. Jako nastolatka marzy o karierze modelki i piosenkarki. Przeprowadza się do Mediolanu we Włoszech gdzie pracuje początkowo jako modelka, ale też rozpoczyna pierwsze próby wokalne w studio CBS oraz Baby Records. Występuje również w telewizji, koncertuje z takimi wykonawcami jak Pupo, Umberto Tozzi czy Adiano Celentino.  Na krótko przeprowadza się teź do Lisbony w Portugalii gdzie pracuje ponownie jako modelka, a magazyn „Muhler d’ Hoje” wybiera ją modelką roku.

Kończąc swoją karierę jako modelka Linda wraca do Nowego Jorku aby skończyć studia w zakresie żywienia. Prowadzi też swoją własną działalność jako konsultant do spraw żywności dużej firmy w San Francisco.

Krótko po tym, w roku 1982 roku poznaje w Nowym Jorku Bobby Orlando, który proponuje jej dołączenie do grupy The Flirts, co okazało się znamienne w późniejszej karierze Lindy. Rok później razem z The Flirts nagrywa Passion – jeden z największych klasyków disco. Również w 1983 roku z The Flirts nagrywa pierwszy album zatytułowany Born To Flirt. Po niemal trzyletniej przygodzie z The Flirts w 1985 roku rozpoczyna swoją solową karierę. Jej pierwszy singiel Fly Me High od razu staje się przebojem nie tylko w europejskich dyskotekach. Na fali popularności gatunku Italo-Disco nagrywa kolejne przeboje dla niemieckiej wytwórni ZYX Records. Są to Heartflash (Tonight) oraz jej najbardziej rozpoznawalny przebój You’re My First, You’re My Last, oba nagrane w 1986 roku.

Linda koncertuje w największych dyskotekach po obu stronach Atlantyku. Jej kariera nieco przygasa w latach 90-tych za sprawą spadku popularności muzyki Italo-Disco. Dopiero odrodzenie się tego gatunku, nazywanego również New Generation Italo-Disco sprawia, ze ponownie usłyszeliśmy o Lindzie. W roku 2012 nagrywa swój tak naprawdę pierwszy album solowy Day Of The Light. Kolejne single nagrywa w duecie z TQ i Fancy’m, a w 2014 roku cover przeboju U.S.S.R z repertuaru Eddy Huntingtona. W końcu ponownie dla ZYX-a powstaje też drugi solowy album – Fly Me High (The Album) wydany w 2015 roku.

W roku 2017 wystąpi pierwszy raz w Polsce jako gwiazda Baltic Party – imprezy Italo-Disco organizowanej corocznie na promie Stena Line.

Newsy artysty

Teledyski artysty

Wydarzenia artysty

Galerie artysty

No comment

Dodaj komentarz