Header

Krzysztof Antkowiak

Krzysztof Antkowiak ur. 27 stycznia 1973 w Poznaniu. Wokalista pop, a także kompozytor i autor tekstów, syn muzyka Witolda Antkowiaka co nie jest bez znaczenia, gdyż na estradzie zadebiutował już jako pięcio letnie dziecko.
Jednak to parę lat później, na Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Koninie, odbył się jego oficjalny debiut.
W 1988 roku na Festiwalu w Opolu, Krzysztof Antkowiak w melodyjnej piosence „Zakazany Owoc” zdobył nagrodę publiczności. Wydał rownież pierwszą płytę, pod tym samym tytułem, która okryła się złotem.
Piosenki w jego wykonaniu, szybko zajmowały najwyższe miejsca na listach przebojów, a ogromny sukces zaowocował również w liczne koncerty w kraju i zagranicą.
W połowie lat 90′, dorosły już Antkowiak powrócił na scenę nawiązał wtedy kontakt z Grzegorzem Ciechowskim wydając album zatytułowany Delfin (97′). Tytułowa piosenka i parę innych takie jak „Ena”, „Zakochany Anioł”, „To stało się w Krakowie”, były prezentowane w stacjach muzycznych, lecz sam album, nie był zbyt wielkim wydarzeniem muzycznym, na polskim rynku wydawniczym.
Za to pojawienie się Krzyśka na planie dużego ekranu, w kultowym hicie filmowym Młode Wilki 1/2 już odbiły się szerszym echem, zostawiając za sobą piosenkę z filmu „Kiedy chce odejść”.
Piosenkarz sprawdził się też, w duecie z Edytą Górniak, z którą nagrał polską piosenkę świąteczną „Pada Śnieg”. Przez krótki okres był jej życiowym partnerem. Jest też autorem kilku piosenek dla Kai Paschalskiej, wystąpił jako gość specjalny w utworze „Dla Mamy”.
Ukończył Liceum Muzyczne w Poznaniu, a potem klasę fortepianu na Akademii Muzycznej w Poznaniu
Po zniknięciu ze sceny, cały czas pozostawał aktywny muzycznie. Pracował nad nową płytą, czasem pojawiał się na scenie, nieco eksperymentując ze swoją muzyką, tworząc utwory soulowe, jak i w iście klubowym klimacie wraz ze swoim zespołem DrumMachina.
Szukając inspiracji, w wolnej chwili oddał się swojemu hobby – paralotniarstwu.
Muzycznie zaś niezmiennie „Zakazany Owoc” pozostaje największym przebojem w dorobku artysty, mimo licznych prób przebicia tego sukcesu.
Dziś Krzysztof Antkowiak jest jedną z twarzy kampanii społecznej Pomaganie jest trendy. Oprócz niego w działania na rzecz chorych na nowotwory włączyli się między innymi Alicja Węgorzewska, Iga Wyrwał, Maciej Orłoś i Krzysztof Cugowski.
Od maja 2012 roku pracuje wraz z kompozytorem i gitarzystą Dexem.

Albumy:

1989 Zakazany owoc
1997 Delfin

Ważniejsze nagrania:

Lekcja angielskiego
Pada śnieg duet z Edytą Górniak
Przyjaciel wie
Time (z zespołem Adieu)
Wesoła szkoła
Za mały
Zakazany owoc
Zwariowane Sam na Sam

źródło:własne materiały

No comment

Dodaj komentarz