Header

Ken Martina

Ken Martina to artystyczny przydomek holenderskiego muzyka i producenta specjalizującego się w muzyce Italo-Disco nowej generacji. Naprawdę nazywa się J.Kennard van der Bijl, mieszka w Ede, w Holandii, gdzie mieści się jego studio nagrań Beach Club Records. To tam powstają kompozycje Kena Martiny, znanego również pod wieloma innymi pseudonimami, w których partie wokalne śpiewane są przez Ken’a.  Jest ich na tyle dużo, że z najbardziej znanych wymienić należy np. Alan Brando, Aldo Lesina, Boy Blue, Captain Apollo, Michael Rimini, Miko Vanilla, Momento, Mr. Blue czy Rynar Glow. Chociaż Ken martina sworzył setki piosenek pod różnymi pseudonimami to jednak nie powstał żaden album sygnowany jako Ken Martina, za to  w wielu projektach ukazuje się jako autor, kompozytor, tekściarz i oczywiście producent.

Ken Martina stworzył swój niepowtarzalny styl, a jego produkcje można rozpoznać w ciemno wsłuchując się w jakikolwiek utwór ze studia Club Beach Records.

Ważniejsze single: Another Melody (2012), Love Is Forever (2013), Goodbye (2013), Fool For Love (2014), A Simple Story (2015)

opracował Artur Góralczyk dla RM80.pl

No comment

Dodaj komentarz