Header

C.C. Catch

C.C. Catch naprawdę nazywa się Caroline Catharina Muller. Urodziła się 31.07.1964 roku w Oss (Holandia). Od dziecka chciała być piosenkarką i na początku lat 80-tych wraz z trzema innymi dziewczynami założyła grupę Optimal. Wielkiego sukcesu nie odniosły, ale podczas jednego z występów Caro została zauważona przez Dietera Bohlena.

Muzyk postanowił nawiązać współpracę i dał jej do wykonania utwór I Can Lose My Heart Tonight (anglojęzyczną wersję piosenki Keine Träne Tut Mir Leid wykonywaną przez Mary Roos). Pierwotnie utwór ten miał znaleźć się w repertuarze Modern Talking. W lipcu 1985 ukazał się singel z tą piosenką. Zdobyła powodzenie w dyskotekach, a na listach przebojów uplasowała się na 13. pozycji. Kolejny singel (’Cause You Are Young) oraz debiutancki album Catch The Catch ukazały się w 1986 roku. Na fali popularności artystki, Dieter Bohlen napisał dla niej utwory na kolejny album, Welcome To The Heartbreak Hotel, który ukazał się jeszcze w tym samym roku. We współpracy z kompozytorem, Carolina wydała razem 5 albumów, jednak ich współpraca zmierzała do schyłku. Carolina chciała brać udział w tworzeniu nagrań, dostarczając własne materiały, jednak Bohlen nie zgadzał się na to. Pod koniec dekady lat 80-tych piosenkarka zakończyła współpracę z Bohlenem i wyjechała do Wielkiej Brytanii, aby tam kontynuować karierę muzyczną, zmieniając styl. Jednak odmienny styl zaprezentowany na kolejnym krążku zupełnie odbiegał od tego co Caro prezentowała dotychczas.W 1989 roku wydała album Hear What I Say (częściowo wyprodukowany przez muzyka Duran Duran, Andy’ego Taylora), który nie cieszył się popularnością taką jak poprzednie. To samo było z singlami Big Time i Midnight Hour. Carolina postanowiła wycofać się z muzycznego świata. Powróciła w 1998 roku, kiedy to ukazał się album Best Of ’98. Znalazły się na nim dwa jej wielkie przeboje w nowych wersjach: I Can Lose My Heart Tonight i Soul Survivor wraz z raperem Krayzee, oraz stare przeboje w oryginalnych aranżacjach. Jej kolejny singel ukazał się dopiero w roku 2003 Shake Your Head, lecz przeszedł na rynku muzycznym bez większego rozgłosu.

Podczas występu w Moskwie w listopadzie 2011 roku C.C. Catch zapowiedziała, że w roku 2012 zakończy karierę muzyczną. O zakończeniu kariery Müller poinformowała także na swojej stronie internetowej. Pomimo zapowiedzi zakończenia kariery, na początku 2013 roku w internecie zostały opublikowane wersje instrumentalne nowych piosenek C.C. Catch (Good Times Is Back, Summer Night, My Old Memories), a także nowa wersja instrumentalna piosenki One Nights Not Enough, utrzymane w klimacie euro disco, nawiązujące stylem do muzyki wykonywanej z początku kariery, kiedy współpracowała z Dieterem Bohlenem.

 

źródło: źródło: wikipedia.org oraz www.moderntalking.pl

Newsy artysty

Teledyski artysty

No comment

Dodaj komentarz