Header

Amaya

Hiszpańska piosenkarka znana głównie z produkcji New Generation Italo-Disco. Urodzona 14 lutego 1990 roku. Jej prawdziwe imię to Amaia Uriz Etxeberia i jak wskazuje jej baskijskie nazwisko właśnie tam się wychowała.
Jej muzyczna kariera związana jest z muzykiem, kompozytorem i producentem Joan’em San Miguel Moragas, który to z kolei ukrywa się pod artystycznym pseudonimem Neon Game. Zresztą sama Amaya również wielokrotnie udzielała się wokalnie i koncertowała jako Neon Game właśnie z Joan’em. Skromna dyskografia Amayi to głównie dwa wydane single vinylowe, które ukazały się nakładem finlandzkiej wytwórni Flashback Records. Mowa tutaj o Sensation, wydanym w 2012 roku, oraz Car Crash z roku 2015. Poza współpracą z Neon Game, Amaya współpracowała też z muzykiem, producentem i dj’em Victor’em Barranqueras, znanym szerzej jako Victor Ark.

W 14 lutego 2014 roku została zaproszona u boku Neon Game na galę Sthlm Italo Disco Party gdzie wystąpiła na jednej scenie obok takich sław jak Fred Ventura, Brian ice czy Albert One.
Poza wspomnianymi wcześniej singlami wydanymi na czarnym krążku, utwory Amayi zostały zamieszczone na składankach ZYX Italo-Disco New Generation, znanej serii wytwórni ZYX Music, która sukcesywnie wzbogaca je o kolejne wydania. Na przestrzeni 2015-2016 znalazły się tam takie przeboje jak Trapped, Car Crash, New Ways i To The Top.

opracowanie: Artur Góralczyk dla RM80.pl

Teledyski artysty

No comment

Dodaj komentarz

Loading