Estimado

Estimado, który wcześniej dał się poznać jako DJ. Savage to rosyjski muzyk Sergey Troshchenkov. Urodził się 26 lutego 1971 roku  w Czelabińsku w Rosji. Muzyką zaczął zajmować się w 1985 roku, kiedy rodzice kupili mu pierwszy magnetofon – „Соната-211”.

Początkowo pasja wiązała się z kolekcjonowaniem kaset z ulubionymi wykonawcami, takimi jak Modern Talking czy Boney M. Oryginalne wydania były wówczas trudno dostępne na rosyjskim rynku więc często kupował swoją muzykę po prostu na bazarach. Jako nastolatek wykonał pierwsze próby nagrań z pomocą dwóch magnetofonów i mikrofonu. W tamtych czasach ciężko było o komputery więc Sergey po prostu improwizował. Pisał  teksty własnych piosenek i próbował sił w szkolnych przedstawieniach. Zawsze przed występem towarzyszyła mu jakaś piosenka Savage – stąd późniejszy przydomek artystyczny – D.J. Savage.

W 2001 roku zakupił swój pierwszy komputer i to wówczas zaczęła się jego prawdziwa pasja do tworzenia i komponowania piosenek. szybko opanował niezbędne programy do tworzenia muzyki. W 2002 roku nagrywa swój pierwszy album, który nazwał „Thanks for Music”. Składał się on z 8 utworów, coverów znanych wykonawców muzyki Italo-Disco, takich jak Lian Ross, Savage, Modern Talking, Michael Bedford, Bad Boys Blue, Jules Danuta. Były to kompozycje instrumentalne. Pierwszą piosenkę, którą zaśpiewał pod własną wersję  muzyczną był utwór “The First Snow” rosyjskiego piosenkarza Żukowa.

Przez kilka lat pracuje w swoim domowym studio i nagrywa własne wersje znanych piosenek nie tylko z gatunku disco, ale też techno jak i ballady. Pod koniec 2003 roku nagrywa kilka nowych piosenek, które zamieszcza na nieoficjalnym albumie „Day And Night”.

W dniu 14 listopada 2009 roku ukończył pracę nad drugim albumem „Winter Night” w stylu lat 80-tych . Na tym albumie można usłyszeć  legendarnych wykonawców radzieckich jak i i zachodnich jak Freestyle, Christina, Mirage a także Savage i kompozycje Axel Breitunga, oczywiście w wersjach Sergeya.

17 lipca 2012 roku w Hiszpanii ukazuje się jego pierwszy sigiel na vinylu zatytułowany „Help Me” i „When We W Illusion”, a także jego pierwsza płyta kompaktowa „Help Me-First Album”. Kolejno ukazywały się nowe utwory, które zostały włączone do niemieckiej serii wytwórni ZYX Music – Italo-Disco New Generation. W 2012 roku „Rain of Love” w oryginalnej wersji oraz „When We W Illusion” w wersji specjalnie przygotowanej dla ZYX Music. W 2013 przebój „You Can Fly”.

4 lutego 2014 roku, w limitowanej wersji powstaje też w Hiszpanii drugi album „Come Back To My World”, za sprawą wytwórni Five4it Records. Jednym z największych przebojów z tego albumu to utwór „I Bridge New Life„. Były to ostatnie produkcje pod nazwą D.J. Savage ponieważ już w 2015 roku przybiera swój nowy artystyczny pseudonim – Estimado. W 2015 roku powstaje kompilacja „New Life” – jego wcześniejszych dokonań jeszcze z czasów D.J. Savage, ale już jako Estimado. Rok później owocem współpracy z niemiecką wytwórnią ZYX zostaje wydana płyta kompaktowa z nowymi utworami Estimado. Album z 2016 roku zatytułowano „Here I Am”, tak jak promujący płytę przebój o tym samym tytule.

 

opracował Artur Góralczyk dla RM80.pl na podstawie informacji z oficjalnej strony artysty

 

Teledyski artysty

0

Dodaj komentarz

1