Header

Nick Cave i Warren Ellis – Carnage

Nick Cave i Warren Ellis wydali nowy album zatytułowany „Carnage”. Płyta dostępna jest na razie tylko na platformach streamingowych; w formacie CD i na winylu – jak podano na oficjalnej stronie Cave’a – ma ukazać się 28 maja 2021 r.
„Carnage” to nowy album Nicka Cave’a i Warrena Ellisa nagrany podczas lockdownu. Ellis jest od lat członkiem The Bad Seeds, czyli zespołu z którym Cave nagrywa, jednak nowy album to pierwsza płyta z piosenkami, którą artyści wydają jako duet.
W materiałach na stronie dotyczących nowego albumu Cave opisuje go jako „brutalną, ale piękną płytę głęboko osadzoną w wspólnej katastrofie”. Z kolei Ellis podkreśla, że tworzenie „Carnage” było przyspieszonym procesem intensywnej kreatywności”. „Osiem piosenek pojawiło się w takiej czy innej formie w ciągu pierwszych dwóch i pół dnia” – powiedział muzyk o „Carnage”.
Na płycie znalazło się właśnie osiem utworów: „Hand of God”, „Old Time”, „Carnage”, „White Elephant”, „Albuquerque”, „Lavender Fields”, „Shattered Ground” oraz „Balcony Man”.
żródło: wnp.pl

Może Ci się spodobać...

No comment

Dodaj komentarz