Header

Green Day – Father of All…

Ukazała się nowa płyta zespołu Green Day – „Father of All…” (w wersji nieocenzurowanej – „Father of All Motherfuckers”).
Najnowszy album tej punkowej kapeli odbiega od tego, do czego zespół przyzwyczaił swoich fanów. Co prawda, Billie Joe Armstrong, Mike Dirnt i Tré Cool wracają na znane ścieżki i w prostych tekstach oraz równie nieskomplikowanych brzmieniach komentują rzeczywistość, ale robią to nieco inaczej, niż dotychczas.
„Father of All…” to zaskakujący eksperyment. Green Day wypróbowuje się na nieco nowym polu: wcześniej, kojarzony z raczej prostym, punkowym brzmieniem, teraz odbija w stronę dźwięku gładszego, czasem nawet popowego.
Równocześnie teksty odwołują się do wątków poruszanych na wcześniejszych krążkach zespołu. Znajdziemy autobiograficzne nawiązania Armstronga do zaburzeń psychicznych, które zdarzały się już na płytach „Dookie” czy „Insomniac” (wydane odpowiednio w 1994 i 1995 r.); ponownie, jak w ambitnej punk-operze „American Idiot” Green Day używa swojej muzyki do komentowania otaczającego ich świata – zarówno polityki (Prezydent USA mnie nie inspiruje, on wywołuje u mnie biegunkę – powiedział Billie Joe Armstrong o Trumpie) czy społeczeństwa, krytykując egocentryków, spędzających całe dnie w mediach społecznościowych (wspomniane “Oh Yeah!”). W przeciwieństwie, jednak do „American Idiot”, “Father Of All…” nie pozbawi słuchacza tchu, ale zaledwie nim potrząśnie.
Album ukazał się 7 lutego 2020 r.
Lista utworów:
1. „Father of All…”
2. „Fire, Ready, Aim”
3. „Oh Yeah!”
4. „Meet Me on the Roof”
5. „I Was a Teenage Teenager”
6. „Stab You in the Heart”
7. „Sugar Youth”
8. „Junkies on a High”
9. „Take the Money and Crawl”
10. „Graffitia”
onet.pl

Może Ci się spodobać...

No comment

Dodaj komentarz