Header

Closterkeller – Viridian

Closterkeller zapowiada nowy kolorowy album i jesienną trasę koncertową. Do palety barw zespołu dołączy odcień zieleni za sprawą nowego studyjnego wydawnictwa „Viridian”. Materiał został już zarejestrowany w studio Kultowe Adama Toczko, który jest jednocześnie jego producentem muzycznym. Oficjalna premiera albumu „Viridian” odbędzie się 22 września 2017.

– To kolejna kolorowa płyta tym razem w zieleni, kolorze życia i nadziei – mówi wokalistka, Anja Orthodox. – Część utworów na „Viridian” jest uporządkowaniem przeszłości, a część zupełnie nowych powstałych już w tym odmłodzonym składzie i te są moim zdaniem najlepsze co mnie bardzo cieszy. Przez to płyta jest szalenie zróżnicowana muzycznie od utworów miękkich do mocno rockowych. W tekstach poruszyłam głównie temat walki ognia z wodą gdyż w taki sposób toczyło się moje życie w ostatnich latach ale są też dwa teksty takie społeczno-polityczne oraz klimaty bajkowo-oniryczne czyli też duża różnorodność. Głos mi chodzi znakomicie, jeszcze nigdy tak sprawnie nie poradziłam sobie w studio, aż jestem zdziwiona. Po raz pierwszy oddałam produkcję w czyjeś ręce – chłopaków i naszego realizatora Adama. To jest wielki eksperyment, ale w końcu bez takich rzeczy nie ma postępu toteż trzęsie mną, ale trzymam twarz na kłódkę. No, tak… prawie!

Będzie to pierwszy album w nowym, odmłodzonym składzie Closterkeller, gdzie w studio zadebiutował m.in. syn Anji Orthodox, perkusista Adam Najman. Obok nich zespół tworzą:  klawiszowiec Michał Rollinger, basista Aleksander Gruszka oraz nowy, młody gitarzysta Michał Jarominek.

Część materiału z „Viridian” zespół przedpremierowo zaprezentował na żywo na ponad dwudziestu koncertach podczas swojej wiosennej trasy koncertowej, gdzie po reakcji fanów można wnioskować, iż nowe utwory, a tym samym zbliżające się wydawnictwo w kolorze zieleni ma już swoich zagorzałych zwolenników.

W ramach promocji albumu Closterkeller przygotował dla fanów ponad trzydzieści koncertów które odbędą się pod szyldem jesiennej trasy koncertowej „Abracadabra Viridian Tour 2017”.

Closterkeller wystąpi w towarzystwie zaproszonych na trasę kilku zespołów. Kilkanaście koncertów w ramach tej trasy zagra zespół Pampeluna, który będzie promował swój nowy studyjny album „Bunt”.

Oto harmonogram:
Lista koncertów:

21 września – Białogard
22 września – Darłowo
23 września – Szczecin
24 września – Gorzów Wkp.
29 września – Legnica
30 września – Radków
01 października – Włocławek
13 października – Siedlce
14 października – Chełm
15 października – Lublin
28 października – Elbląg
29 października – Gdynia
31 października – Łódź
03 listopada – Zabrze
04 listopada – Opole
05 listopada – Lubin
10 listopada – Zielona Góra
11 listopada – Żagań
12 listopada – Wrocław
17 listopada – Kutno
18 listopada – Piła
19 listopada – Bydgoszcz
24 listopada – Łomża
25 listopada – Płock
01 grudnia – Ostrów Wkp.
02 grudnia – Miłosław
03 grudnia – Poznań
08 grudnia – Częstochowa
09 grudnia – Kraków
10 grudnia – Bielsko Biała

Closterkeller to czołowy przedstawiciel polskiej sceny rocka gotyckiego. W ciągu trwającej od końca lat 80. kariery grupa wydała dziewięć studyjnych albumów, z których najważniejsze to debiutancki „Purple” (1990), „Violet” (1992), pokryty złotem „Scarlet” (1995) oraz „Cyan” (1996). Regularny dorobek bandu zamyka krążek „Bordeaux” z września 2011 roku.

koncertomania.pl

Może Ci się spodobać...

No comment

Dodaj komentarz

Loading