Header

Chuck Mosley, były wokalista Faith No More nie żyje.

Nie żyje były wokalista Faith No More Chuck Mosley. O śmierci muzyka powiadomiła rodzina w oświadczeniu wydanym dla prasy. Miał 57 lat.

Charles Henry Mosley III, bo tak brzmiało pełne imię i nazwisko artysty, zmarł 9 listopada 2017 roku w wyniku komplikacji spowodowanych uzależnieniem. W oświadczeniu bliscy artysty wyrazili nadzieję, że informacja ta będzie ostrzeżeniem dla innych, którzy walczą z nałogami.

„Dzielimy się tą wiadomością w nadziei, że posłuży ona jako ostrzeżenie (…) dla każdego, kto zmaga się sam ze sobą w walce o trzeźwość” – czytamy.

Artysta urodził się 26 grudnia 1959 roku w Hollywood w Stanach Zjednoczonych. W latach 1984-1988 był związany z grupą Faith No More, z którą wspólnie wydał dwa albumy studyjne – „We Care a Lot” w 1985 roku i „Introduce Yourself” w 1987 roku. Zachowanie wokalisty na trasie zespołu coraz bardziej stawało się problemowe, dlatego ostatecznie został usunięty z zespołu w 1988 roku, a na jego miejsce przyjęty został Mike Patton.

Debiutancki solowy album Mosleya, „Will Rap Over Hard Rock for Food”, został wydany w 2009 roku, ale nie odniósł wielkiego sukcesu na rynku muzycznym.

Może Ci się spodobać...

No comment

Dodaj komentarz