Header

The Twins

Niemiecki duet The Twins tworzą – Sven Dohrow (ur. W 1957 roku w Berlinie) i Ronny Schreinzer (ur. W 1958 roku, również w Berlinie). Duet próbując swych sił w kilku różnych formacjach, decyduje się w 1980 roku na stworzenie własnej grupy. Zmęczeni brakiem sukcesów postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce tworząc właśnie The Twins. Nazwę grupy zaproponował Ronny a pomysł spodobał się Sven’owi. Panująca wówczas moda i nurt New Romantic miał ogromny wpływ na to jak potoczyły się muzyczne losy duetu. Tak Ronny jak i Sven, przyznają, że wzorowali się na takich grupach jak: Tubeway Army, OMD, Ultravox czy też początkowych dokonaniach grupy Depeche Mode. Oczywiście modny wówczas nurt oparty na muzyce elektronicznej, syntezatorach i instrumentach perkusyjnych wziął górę nad całą resztą i w tym kierunku muzycy z The Twins nagrywają swoją pierwszą płytę „Passion Factory”, która ukazuję się w 1981 roku nakładem firmy Hansa. Z płyty tej doskonale sprzedawał się przebój „The Desert Place”. Idąc za ciosem rok później duet lansuje swój drugi album pod tytułem „Modern Lifestyle” z którego sporym powodzeniem cieszył się przebój „Face To Face – Heart To Heart”. Być może właśnie ten utwór miał ogromny wpływ na późniejszy sukces grupy podbijając serca fanów muzyki tanecznej. Trzeba pamiętać, że początkiem lat 80-tych nastaje wielka moda na „Italo-Disco” co zapewne nie uszło uwadze Svena i Ronniego, którzy już wtedy swoje sukcesy odnosili w dyskotekach Włoch i Niemiec.

Prawdziwy przełom następuje w roku 1983, kiedy to ukazuje się kolejny album grupy „A Wild Romance”. Płyta staje się prawdziwą kopalnią hitów. Kolejno sukcesy odnoszą Not The Loving Kind, Ballet Dancer a zaraz później Love System. Cała płyta jest perfekcyjnie zaaranżowana i nadaje się równie dobrze do słuchania jak i do tańca. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom duet tworzy większe zaplecze muzyczne i wraz z kilkoma muzykami oraz dwoma chórzystkami koncertują niemal w całej Europie. W 1984 roku duet wystąpił między innymi na festiwalu w Sopocie gdzie zagrał naprawdę fascynujący koncert przedstawiając wszystkie dotychczasowe przeboje. Spore wrażenie zrobił sam Ronny, dając popis swoich perkusyjnych umiejętności. Wielki sukces płyty „A Wild Romance” spowodował, że na kolejną studyjną płytę przyszło fanom czekać do roku 1985, kiedy to ukazuje się czwarty album grupy zatytułowany „Until The End Of Time”. Mimo, że płyta jest znakomitą produkcją utrzymaną w podobnym klimacie co poprzednie produkcje to nie odnosi już tak wielkiego sukcesu. Z płyty tej kolejno ukazują się trzy znakomite maxi single: The Game Of Chance, Deep Within My Heart oraz Love In The Dark. Jakby na przekór grupa nie wydaje na maxi singlu chyba najbardziej chwytliwego i łatwo wpadającego w ucho przeboju „I Need You”. Mimo, iż album „Until The End Of Yime” nie odniósł spodziewanego sukcesu duet pracuje nad swoim 5 krążkiem, który ukazuje się dopiero dwa lata później, czyli w roku 1986. Album „Hold On To Your Dreams” właściwie zaskakuje fanów The Twins, gdyż jest utrzymany w zupełnie nowym stylu idącym w kierunku POPu. Niemniej jednak wielkim hitem w wielu krajach Europy staje się utwór Time Will Tell. Przebój ten dociera w Polsce na 1 miejsce popularnej wówczas lity przebojów Top30 Disco Dance i utrzymuje się na podium przez trzy tygodnie.
Po kilku latach wielkich sukcesów grupa The Twins zwalnia rytm… Pracuje nad wieloma innymi projektami współpracując i tworząc dla innych artystów, zajmuje się też pracą studyjną. W 1992 roku fani niemieckiego duetu jakby z zaskoczenia dostają nową produkcję grupy. Tym razem jest to kolekcja największych przebojów w nowych aranżacjach. Album zatytułowany The Classics – Remixed odnosi niespodziewany sukces i zaskakuje samego Roniego i Svena. Duet postanawia wówczas, że czas na kolejną płytę, którą kończy w roku 1993. Jest to zupełnie nowa produkcja, utrzymana w ciepłym dancowym klimacie. Na szczególną uwagę zasługuje utwór „Tonight” wydany na maxi singlu. Jednak płyta „The Impossible Dream” jest ostatnią studyjną produkcją duetu. Rok później Sven i Ronny decydują się jedynie na wydanie płyty CD z wersjami 12-calowymi, które dotychczas ukazały się jedynie na vinylach. Grupa sporadycznie koncertuje jeszcze przez kilka lat czego dowodem jest album Live In Sweden oraz płyta DVD z tego koncertu w roku 2006.

Długie lata fani duetu czekali na całkiem nowe wydawnictwo spod znaku The Twins. Kolejne muzyczne dzieło przyszło na świat 22 czerwca 2018 roku. Album „Living For The Future” utrzymany w nieco mrocznym synth-popowym klimacie być może nie zaskoczył, ale okazał się być solidnym materiałem, z przemyślaną muzyką i momentami porywczymi rytmami. Płyta spójna i dojrzała, dla prawdziwych i wiernych fanów na pewno spora uczta muzyczna.
Obecnie muzycy The Twins próbują sił w różnych solowych projektach. Na rezultaty zapewne trzeba będzie jeszcze poczekać.

opracowanie dla RM80: Artur Góralczyk

Teledyski artysty

No comment

Dodaj komentarz