Header

Mancol

Zespół Mancol to polska formacja, która rozpoczęła swoją karierę jako odrębny projekt New Generation Italo-Disco właściwie w połowie 2022 roku, chociaż muzyczne początki sięgają znacznie wcześniej, gdyż już w 2016 roku powstały pierwsze niepublikowane nagrania. Greg Mancol, a właściwie Grzegorz Ludwiczak w 2010 roku założył zespół Setus, z którym do roku 2020 nagrał łącznie 5 albumów. Na koncie zespołu znalazło się wiele przebojowych piosenek, jak chociażby „Niecierpliwa” czy „Dobra bajka”. Formacja Setus zakończyła działalność w 2020 roku wymownym albumem „End”.

Wówczas w głowie Grega pojawił się pomysł na wznowienie porzuconego wcześniej muzycznego projektu Mancol, który byłby odpowiedzią na nową falę odradzającej się od jakiegoś czasu muzyki Italo-Disco. Jeszcze w 2015 roku Greg stworzył pierwszy materiał z muzyką Italo-Disco, ale ostatecznie nie został opublikowany. Kompozycje Grega były też nagrywane przez takie gwiazdy gatunku jak Linda Jo Rizzo, która utwór „Life Is A Story” zaśpiewała z TQ oraz „A Different Kind Of Magic” zaśpiewanym z legendą Italo-Disco – Kenem Laszlo. Dwa kolejne nagrania „Once Before I Go” i „Dont Say You Love Me” skomponowane przez Grega dla Lindy w 2021 roku czekają na wydanie nowego albumu gwiazdy.

 

 

 

 

 

W 2022 roku do projektu Mancol dołączył wokalista i autor tekstów Peter Newone oraz klawiszowiec Michael Dablju. W tym składzie zespół nagrał trzy single: „Space And Time”,  „Oh My Lady” oraz „Through The Night”, które są zapowiedzią pierwszego albumu, planowanego początkiem 2023 roku.

No comment

Dodaj komentarz