Header

Magic System D.J.

Naprawdę nazywa się Ismael Blanco Ramos. Hiszpański muzyk, kompozytor, wokalista i producent muzyczny, zamieszkały w Katalonii. Urodził się 13 grudnia 1974 roku.. Artystyczny przydomek Magic System D.J. przyjął od początku swojej kariery muzycznej, która od lat związana jest z nurtem New Generation Italo-Disco. Od 2009 roku związany z hiszpańską wytwórnią płytową Five4It Records – stworzoną w celu promowaniu nowych talentów nurtu italo-disco. Pierwszy singiel Magic System D.J. – „Irene” został wydany na vinylu 12 listopada 2010 roku. Oprócz tytułowej piosenki na stronie A vinyla, na drugiej stronie czarnego krążka wydano dwa kolejne nagrania: „I Will Never Say Goodbye” oraz „Lost In My Dreams”. W 2011 roku Ismael Blanco czynnie przyczynił się do wielkiego powrotu grupy Squash Gang komponując piosenkę „Hey You”. Rok później, a dokładnie 12 września 2012 roku jako Magic System D.J. wydaje swój drugi maxi-singiel na czarnym krążku. Oprócz tytułowej piosenki „Inside” na stronie B znalazł się utwór „You Are My Fantasy”.
Była to ostatnia produkcja Magic System D.J. wydana przez wytwórnię Five4It Records. Mimo to jeszcze przez kilka lat Ismael współpracuje z wytwórnią i w roku 2013 komponuje utwór „Lost Tonight” dla legendy Italo-Disco – Brian’a Ice. Jest też autorem piosenki „Do You…”, która staje się wielkim przebojem Lenroya – kolejnego artysty powracającego po latach nieobecności, a także autorem piosenek „Forbidden Game” oraz „It’s A Dream” z repertuaru Kristiana Conde.
Na kolejny maxi singiel wydany na vinylu fani Magic System D.J. musieli poczekać aż do roku 2016, kiedy to ukazał się nakładem finlandzkiej wytwórni Rebirth Records (powiazaną z Flashback Records) – singiel „In Your Eyes”. Latem 2017 roku ukazuje się kolejna produkcja zawierająca aż 4 nowe utwory. Jest to maxi-singiel „Without Your Love” nagrany pod szyldem hiszpańskiej marki In-OUT Records.
Wiele przebojów Magic System D.J. zostało również wydanych na znanych i cenionych przez fanów gatunku składankach „ZYX Italo Disco New Generation”, a wcześniej również na serii „From Russia With Italo Disco”. Śmiało można powiedzieć, ze Ismael Blanco jest jednym z motorów hiszpańskiej sceny italo-disco i jednym z czołowych kompozytorów tego nurtu w ostatnich latach.

opracował Artur Góralczyk dla RM80.pl

No comment

Dodaj komentarz

Loading