Header

Australijski zespół INXS założony został w 1977 w Sydney przez braci Farriss, Kirka Pengilly i Gary’ego Garry Beersa oraz Michaela Hutchence’a.

Karierę zaczynali od występów w pubach, by zadebiutować w 1980 roku płytą „INXS”. Do 2004 roku formacja wydała jeszcze 14 albumów, które rozeszły się w ponad 30 milionach egzemplarzy. Zespół zdobywał liczne nagrody i koncertował na całym świecie. Najlepsze piosenki i jednocześnie międzynarodowy sukces przyniosły grupie płyty: „Kick”(1987) i „X” (1990). Utwory takie, jak „Suicide Blonde”, czy „Never Tear Us Apart” królowały na listach przebojów.

Tragiczna dla zespołu była data: 22 listopada 1997 – wtedy właśnie znaleziono ciało wokalisty Michaela Hutchence’a, który popełnił samobójstwo. Po tym wydarzeniu losy grupy przez moment wydawały się niepewne. Jednak przetrwała ona trudne chwile i z nowym wokalistą Jonem Stevensem postanowiła kontynuować karierę. W 2005 roku kolejnym wokalistą grupy został 31-letni Kanadyjczyk, Jason Dean Fortune.

Z Fortunem w składzie grupa trafiła do studia, gdzie razem z producentem Guy’em Chambersem (współtwórcą przebojów Robbiego Williamsa) nagrała materiał na płytę. W styczniu 2006 roku ukazał się album „Switch” – pierwszy premierowy krążek australijskiej grupy od 1997 roku. Pierwszym singlem był „Pretty Vegas”, autorstwa Fortune’a i Andrew Harrisa. Album ukazał się także w wersji z dodatkowym DVD.

No comment

Dodaj komentarz