Paola e Chiara

Siostry z Mediolanu Paola and Chiara to popowo-taneczny duet żeński. Dziewczyny zadebiutowały w zespole 883 Maxa Pezzali. W 1986 roku opuściły grupę, a rok później zdobyły główną nagrodę na festiwalu w Sanremo w kategorii nuove proposte.

W 1999 roku wydały płytą „Ci Chiamano Bambine”. Na krążku znalazł się przebój „Vamos A Bailar”. Kolejny album sióstr – „Television” ukazał się w roku 2000. Płyta przyniosła następny hit „Viva El Amor!”, który bił rekordy popularności nie tylko w rodzinnym kraju Paoli i Chiary. Kolejne krążki dziewczyn to „Festival” (2002) oraz „Blu” (2004). W roku 2005 ukazała się składanka „Greatest Hits”.

 

 

Krzysztof Michałek

Krzysztof Michałek

Jestem pasjonatem muzyki lat 80 i 90, miłośnikiem stylu Italo Disco, wielbicielem starych, dobrych Polskich hitów i wszelkiego rodzaju najnowszych przebojów New Disco i Italo Disco. Prowadzę serwis na Facebooku \"Info Music 80,90,2k\". Pasjonuję się szybkimi bolidami śmigającymi po torach Formuły 1. Lubię fotografować, amatorsko oczywiście. Zajmuję się też grafiką komputerową.

0

Dodaj komentarz

1