Header

Whitesnake – The Rock Album

Whitesnake zebrali swe najmocniejsze utwory i zamieścili na odpowiednio zatytułowanym wydawnictwie „The Rock Album”. W zestawie znalazły się rockowe klasyki kapeli w nowych miksach i zremasterowanych wersjach. To pierwszy krążek zespołu otwierający trylogię „Red, White and Blues Trilogy”, na którą złożą się trzy tematycznie wyselekcjonowane wydawnictwa: „Love Songs” (red – czewień), „The Rock Album” (white – biel) i „The Blues Album” (blue – błękit). Album ukazał się 19 czerwca.

– Wszystkie piosenki zostały odświeżone, na nowo zmiksowane i zremasterowane – czytamy w komentarzu wokalisty, Davida Coverdale’a. – Niektóre z nich zostały upiększone, gdy ze współproducentem Michaelem McIntyre’em oraz odpowiedzialnym za miksy Christopherem Collierem, uznaliśmy, że trzeba je nieco podrasować, by wydobyć z nich to, co najlepsze.

Na „The Rock Album” składają się utwory z 6 studyjnych albumów Whitesnake, które ukazywały się na przestrzeni 30 lat (od 1984 do 2011 roku). Dodatkowo, jeden z numerów pochodzi z solowej płyty Coverdale’a – „Into The Light” z 2000 roku.

Lata 80. reprezentują w zestawie takie piosenki jak „Love Ain’t No Stranger” z płyty „Slide It In” (1984), „Judgement Day” ze „Slip of the Tongue” (1989), a także „Still Of The Night,” „Give Me All Your Love” oraz hit „Here I Go Again” z wydanego w 1987 roku imiennego albumu Whitesnake, który wielokrotnie pokrył się platyną.

Z longplaya „Restless Heart” (1997) pochodzą cztery utwory, w tym potężne „Can’t Stop Now”. Na „The Rock Album” znajdziemy również kawałki z płyty „Good to Be Bad” z 2000 roku („Best Years” i „Can’t You Hear The Wind Blow”) oraz tytułowe nagranie z albumu „Forevermore” z 2011 roku. W zestawie znalazł się ponadto nowy miks „All or Nothing” z dodatkowymi partiami gitar, pochodzącymi z oryginalnych taśm, jak również „Tell Me How” z płyty „Forevermore”, w nowej aranżacji.

Tracklista:

1. Still Of The Night
2. Best Years
3. Tell Me How
4. Love Ain’t No Stranger
5. All Or Nothing
6. Give Me All Your Love
7. Can You Hear the Wind Blow
8. Restless Heart
9. Anything You Want
10. Here I Go Again
11. Judgement Day
12. She Give Me
13. Crying
14. Can’t Stop Now
15. Always The Same *
16. Forevermore

* previously unreleased

empik.com

Może Ci się spodobać...

No comment

Dodaj komentarz