Header

The Cure szykują jubileuszowy dokument

Grupa The Cure planuje specjalny koncert z okazji 40-lecia, a także okolicznościowy dokument. Formacja ogłosiła niedawno, że urodzinowa impreza odbędzie się 7 lipca w londyńskim Hyde Parku. Będzie to jedyny koncert The Cure w Europie w 2018 roku.W czasie okolicznościowego festiwalu będzie okazja zobaczyć takich wykonawców jak Interpol, Slowdive, Ride, Goldfrapp, Editors i The Twilight Sad.

Wieloletni współpracownik The Cure, reżyser Tim Pope, ujawnił teraz, że z okazji 40-lecia razem z Robertem Smithem pracuje ponadto nad dokumentem. Jak zapowiada Pope, film składać się będzie z mnóstwa archiwalnych materiałów, w tym wywiadów czy ujęć zza kulis. – Wykorzystam bogactwo materiałów Roberta, które nigdy nie były pokazane – powiedział reżyser. Dzieło ma być chronologiczną opowieścią o The Cure, od momentu powstania w latach 70. po dzisiejsze czasy.

Obecny skład The Cure tworzą: Robert Smith (głos/gitara), Simon Gallup (bas), Jason Cooper (perkusja), Roger O’Donnell (klawisze) i Reeves Gabrels (gitara). Zespół na na koncie 13 albumów studyjnych, które rozeszły się w nakładzie ponad 27 milionów egzemplarzy. Najważniejsze z płyt formacji to „Faith” (1981), „Pornography” (1982) i „Disintegration” (1989). Wśród najpopularniejszych piosenek The Cure znajdują się „Let’s Go to Bed”, „Just Like Heaven”, „Lovesong” i „Friday I’m in Love”. Ich pierwszy singel to „Killing an Arab” z 1978 roku.

Może Ci się spodobać...

No comment

Dodaj komentarz

Loading