Header

Nie żyje współtwórca Papa Dance

Nie żyje Sławomir Wesołowski. Realizator nagrań i kompozytor. Wspólnie z Mariuszem Zabrodzkim, pod pseudonimem Adam Patoh, komponował muzykę do piosenek zespołu Papa Dance. To dzięki niemu popularny zespół zrobił tak wielką karierę. Współpracował również z Lady Pank, Republiką, Daab, Frankiem Kimono, Krystyną Prońko, 2+1, Kapitan Nemo, Anna Jantar, Andrzej Zaucha, Stanisław Sojka. Informacja o śmierci mężczyzny to ogromny cios dla fanów polskiej muzyki lat 80. i 90. Wesołowski miał 66 lat. Zmarł 24 grudnia. Przyczyny śmierci nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Sławomir Wesołowski był przede wszystkim producentem muzycznym, który wiele lat temu powołał do życia zespół Papa Dance. Włożył w to całe swoje serce. Formacja rozpadła się na początku la 90. Na scenę wrócili w 2001 roku, ale już bez zgody współtwórcy. Do samego końca był on przeciwnikiem reaktywacji zespołu. Rościł sobie także prawa do jego nazwy.

Sprawa trafiła nawet do sądu, jednak nie udało mu się wygrać i muzycy nadal mogli występować pod znanym od lat szyldem. Wesołowski na swoim koncie miał też współpracę przy tworzeniu najpopularniejszych kinowych hitów. Był także realizatorem nagrań do takich filmów jak Człowiek z żelaza czy Akademia Pana Kleksa.

Może Ci się spodobać...

No comment

Dodaj komentarz