Header

Martin Garrix feat. Bono & The Edge – We Are The People

Oficjalna piosenka UEFA EURO 2020, po ponad roku oczekiwania i utrzymywania w tajemnicy, wreszcie pojawiła się w serwisach cyfrowych. Utwór „We Are The People” to połączenie młodego pokolenia w osobie Martina Garrixa oraz kultowych muzyków U2: Bono i The Edge. Cała trójka artystów pojawiła się w oficjalnym klipie do piosenki. Wizuale doskonale komponują się z utworem oraz jego inspirującym, podnoszącym na duchu przekazem.

Już od wczesnych etapów trwającego aż trzy lata procesu twórczego Garrix miał przeczucie, że wokal Bono idealnie wpasuje się w „We Are The People”. Wizja Martina okazała się możliwa do zrealizowania, gdy zarówno Bono, jak i jego kolega z zespołu U2, The Edge, zgodzili się na współpracę z producentem. Bono napisał tekst i skomponował melodię, a The Edge stworzył gitarowe riffy, co zaowocowało idealnym połączeniem charakterystycznego brzmienia wszystkich artystów.

Jak mówi Martin Garrix: – Możliwość tworzenia muzyki na jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie razem z Bono i The Edge to niesamowite doświadczenie. Jestem bardzo dumny z tego, co udało nam się zrobić i podekscytowany, że wreszcie możemy podzielić się „We Are The People” z całym światem!

„We Are The People” przypomina nam, że muzyka może podejmować temat wyzwań stojących przed światem i proponować odpowiedzi na pytania, które zadają sobie wszyscy. Ten hymn mogą śpiewać nie tylko ludzie w Europie i nie tylko ci, którzy śledzą turnieje piłkarskie. „We Are The People” odzwierciedla pozytywną energię, nadzieję, determinację – czyli wszystkie wartości, które są wymagane, by jakakolwiek drużyna sportowa odniosła zwycięstwo. To także wartości, które pomagają w osiągnięciu poczucia jedności, co świetnie pasuje do motywu przewodniego UEFA EURO 2020: Jedność. Po raz pierwszy w historii turniej jest rozgrywany na całym kontynencie.

Martin Garrix stworzył także inne elementy oprawy muzycznej turnieju, w tym m.in. muzykę, która będzie towarzyszyła zawodnikom przy wchodzeniu na boisko czy ilustrację do transmisji telewizyjnych. Utwór ukazuje się w dniu 25. urodzin artysty. Każdy turniej UEFA EURO od 1992 ma swoją oficjalną piosenkę, a utwory nagrywali tacy artyści jak Nelly Furtado, Simply Red czy Enrique Iglesias.

UEFA EURO 2020 odbywa się w 11 miastach: Amsterdam, Baku, Bukareszt, Budapeszt, Kopenhaga, Glasgow, Londyn, Monachium, Rzym, Petersburg i Sewilla. Mecz otwarcia pomiędzy Turcją i Włochami odbędzie się na Stadio Olimpico w Rzymie, 11 czerwca 2021, a finał zaplanowany jest na 11 lipca 2021 w Londynie na stadionie Wembley.

koncertomania.pl

Może Ci się spodobać...

No comment

Dodaj komentarz