Header

Jerry Cantrell wyda solowy album. Premiera “Brighten” w 2021 roku

Już jesienią tego roku na rynku zadebiutuje nowy, solowy album gitarzysty Alice In Chains, Jerry’ego Cantrella. Wydawnictwo o nazwie “Brighten” będzie czwartym wydawnictwem w samodzielnej dyskografii muzyka

Najnowsza płyta muzyka Alice In Chains ujrzy światło dzienne 29 października 2021 roku. Oprócz Cantrella, na albumie usłyszymy także wielu znakomitych muzyków, którzy zostali zaproszeni w rolach gości. Mowa tu m.in. o Duffie McKaganie (basista Guns N’ Roses), Gilu Sharonie (były perkusista Marilyna Mansona), Tylerze Batesie (były gitarzysta Marilyna Mansona i wielokrotnie nagradzany twórca muzyki filmowej), Gregu Puciato (były wokalista the Dillinger Escape Plan), czy chociażby Vincencie Jonesie (klawiszowiec The Grapes of Wrath).

Album składać będzie się z ośmiu premierowych kompozycji oraz przeróbki utworu “Goodbye”, oryginalnie skomponowanego przez Eltona Johna.

O pomyśle stworzenia kolejnego solowego albumu, Cantrell wypowiada się natomiast w następujący sposób:

„Jestem w Alice In Chains od prawie 34 lat, więc zawsze będzie to dla mnie coś, co jest najważniejsze i na pierwszym miejscu. Ale fajnie jest czasami odkrywać różne nowe rzeczy i dodawać kolejne rozdziały do swojego życia. Tak więc, po tym jak zakończyliśmy ostatnią trasę AIC, postanowiłem skupić się nad możliwościami nagrania kolejnego solowego wydawnictwa.”

Lista utworów na płycie “Brighten”:

01. Atone
02. Brighten
03. Prism of Doubt
04. Black Hearts and Evil Done
05. Siren Song
06. Had To Know
07. Nobody Breaks You
08. Dismembered
09. Goodbye (cover Eltona Johna)

Może Ci się spodobać...

No comment

Dodaj komentarz

Loading