Header

Jarre Jean-Michel – Welcome To The Other Side

Pionier muzyki elektronicznej, Jean-Michel Jarre zapowiada premierę niesamowitego koncertu „Welcome to the Other Side”, który odbył się w minionego Sylwestra w wirtualnej katedrze Notre-Dame w Paryżu. 10 września to spektakularne widowisko ukażę się na CD, Blu-Rayu oraz limitowanym winylu, a wszystkie te wydawnictwa zawierać będą dodatkowy materiał. Premiera 10 września.

Jean-Michel Jarre wszedł w nowy, 2021 rok z przełomowym występem z wirtualnej katedry Notre-Dame. Dzięki wykorzystaniu technologii VR, był to prawdziwy spektakl na żywo w studiu. Przyciągnął oszałamiającą publiczność, ponad 75 milionów widzów na całym świecie. To historyczne wydarzenie sprawiło, że Jarre znalazł się na szczycie listy Pollstar dotyczącej livestreamowych koncertów.

Według wielu krytyków, znany ze swoich epickich i zaawansowanych technologicznie koncertów w kultowych miejscach, Jean-Michel Jarre powinien kontynuować ten trend pomimo czasów pandemii. Artysta zaprojektował specjalną scenę VR, a całe przedsięwzięcie było dostępne w telewizji, radiu, internecie oraz przy użyciu specjalnych okularów i słuchawek VR.

W czerwcu br. Jean-Michel Jarre otrzymał Order Narodowy Legii Honorowej z rąk samego prezydenta Francji – Emmanuela Macrona. Legia Honorowa jest najwyższym francuskim odznaczeniem wojskowym i cywilnym.

Podczas sylwestrowego występu na żywo zagrał utwory pochodzące z nominowanego do nagrody Grammy albumu „Electronica” oraz klasyki z płyt „Oxygène” oraz „Equinoxe”. 10 września ukaże się on na winylu oraz zestawie CD i Blu-Ray, gdzie znajdzie się bonusowy materiał MasterClass z Jarrem, na którym zdradza tajniki realizacji tak ambitnego spektaklu. Widzownie będą mieli również dostęp do filmu zza kulis, który pokazuje ostatnie godziny poprzedzające ten spektakularny występ. Dodatkowo zestaw zawierać będzie dostęp do nagrania w wersji binauralnej, którą będzie można pobrać w serwisie digitalowym. Przestrzenny mix dźwięku 3D zapewni odbiorcy nowy wymiar dźwięku na słuchawkach.

W nadchodzących tygodniach, przed wydaniem koncertu, Jean-Michel Jarre ujawni kilka cyfrowych singli z wersjami na żywo, w tym utwory „Herbalizer”, „Oxygene 19” oraz „Zero Gravity”, które będą dostępne jako nagrania binauralne po raz pierwszy.

Jean-Michel Jarre powiedział: „Świat był w zamknięciu, a my wszyscy żyliśmy w izolacji w swoich domach, które stały się centralnym punktem naszego życia i jedyną przestrzenią, w której musieliśmy zachować jakąś formę normalności. Gdzie praca, rodzina, miłość, wypoczynek i zabawa były zawarte w czterech ścianach. Dzieliliśmy się i wchodziliśmy w interakcję ze światem zewnętrznym za pośrednictwem ekranów telewizorów, komputerów oraz smartfonów. Jako muzyk, performer, oraz twórca wydarzeń koncertowych, podobnie jak wszyscy moi rówieśnicy potrzebowałem tworzyć, występować i dzielić się z wami swoją twórczością, to jedyne powołanie, jakie znam…”.

Jarre zrealizował transmitowany na żywo koncert, do którego każdy mógł dołączyć z własnego domu.

Pionier muzyki elektronicznej kontynuuje: „Zabytek światowego dziedzictwa, dobrze znany każdemu, wydawał mi się idealnym punktem orientacyjnym do stworzenia sceny. Katedra Notre-Dame w Paryżu to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów na całym świecie. Wydawało mi się, że jest to idealne miejsce na sylwestrowe zaproszenie do podróżowania w innym świecie i świętowania… nawet, jeśli było to tylko i wyłącznie wirtualne przeżycie. Nie tylko zaprojektowałem koncert w wirtualnej rzeczywistości 3D, ale skonstruowałem cały projekt, aby udostępnić go za pośrednictwem wszystkich możliwych dostępnych mediów, a doświadczenie VR zostało rozszerzone do tradycyjnej transmisji na żywo na platformach społecznościowych, globalnych sieciach telewizyjnych oraz stacjach radiowych. Ktokolwiek chciał, mógł do nas dołączyć”.

Jarre twierdzi, że te dziwne czasy, w których żyjemy, są nie tylko wyzwaniem twórczym dla artystów, ale także prawdopodobnie ekscytującym okresem wymyślania i kształtowania przyszłości. Zamiast zastępować jakikolwiek model z przeszłości, otwiera nowe drzwi, aby jeszcze bardziej poszerzać granice.

 

Tracklista:

CD

1. The Opening (VR Live)

2. Oxygene, Pt. 2 (JMJ Rework of Kosinski Remix)

3. The Architect (VR Live)

4. Oxygene, Pt. 19 (VR Live)

5. Oxygene, Pt. 8 (VR Live)

6. Zero Gravity (VR Live)

7. Exit (VR Live)

8. Equinoxe, Pt. 4 (VR Live)

9. Stardust (VR Live)

10. Herbalizer (VR Live)

11. Oxygene, Pt. 4 (JMJ Rework of Astral Projection Remix)

12. The Time Machine (VR Live)

 

Blu-Ray

1. The Gathering (Credits, Intro)

2. Oxygene, Pt. 2 (JMJ Rework of Kosinski Remix Live In Notre-Dame VR)

3. The Architect (Live In Notre-Dame VR)

4. The Opening (Live In Notre-Dame VR)

5. Speech I (Spoken Word)

6. Oxygene, Pt. 19 (Live In Notre-Dame VR)

7. Oxygene, Pt. 8 (Live In Notre-Dame VR)

8. Zero Gravity (Live In Notre-Dame VR)

9. Exit (Live In Notre-Dame VR)

10. Equinoxe, Pt. 4 (Live In Notre-Dame VR)

11. Stardust (Concert from Virtual Notre-Dame / Official Video)

12. Herbalizer (Live In Notre-Dame VR)

13. Oxygene, Pt. 4 (JMJ Rework of Astral Projection Remix Live In Notre-Dame VR)

14. Speech II (Spoken Word)

15. The Time Machine (Live In Notre-Dame VR)

16. Waiting for Cousteau (Credits, Outro)

17. Masterclass, Forum des Images)

18. Making of, Behind the Scenes of WTTOS)

19. Welcome To The Other Side 5.0 Mix (DTS-HD 5.0 – Dolby True HD 5.0)

empik.com

Może Ci się spodobać...

No comment

Dodaj komentarz