Header

Hans Zimmer i Harold Faltermeyer piszą muzykę dla Toma Cruise’a

Fighter pilot cockpit view during sunrise with sun glare

Hans Zimmer i Harold Faltermeyer napiszą muzykę do filmu „Top Gun: Maverick”. Laureat Oscara Hans Zimmer połączy siły z nominowanym do Oscara kompozytorem Haroldem Faltermeyerem, który odpowiada za muzykę do oryginalnego filmu z 1986 roku. Harold Faltermeyer nie udzielał się ostatnio zbyt często przy filmach. Od lat 90. zrealizował tylko muzykę do komedii „Fujary na tropie”. Wcześniej pracował przy takich produkcjach jak dwie części „Gliniarza z Beerly Hills” czy „Tango i Cash”.

Hans Zimmer pracował z Tomem Cruise’em przy filmach „Rain Man”, „Mission: Impossible II” czy „Ostatni samuraj”.

Tom Cruise ponownie wciela się w Pete’a „Mavericka” Mitchella. Aktor zapewnia, że nowy film klimatem przypominać będzie swego poprzednika. Maverick tym razem będzie instruktorem w prestiżowej szkole lotnictwa. Val Kilmer powróci jako Tom „Iceman” Kazansky, rywal głównego bohatera.

Miles Teller zagra syna Goose’a, którego w „Top Gun” zagrał Anthony Edwards. Goose był przyjacielem „Mavericka”, który zginał w wypadku. W filmie graja też Glen Powell i Jennifer Connelly. Monica Barbaro wcieli się w dziewczynę postaci odtwarzanej przez Milesa Tellera. Thomasin McKenzie zagra córkę postaci Jeffiner Connelly. W filmie zagrają tez Charles Parnell, Jay Ellis, Bashir Salahuddin i Danny Ramirez oraz Jon Hamm, Ed Harris i syn Billa Pullmana, Lewis. Manny Jacinto zagra pilota o imieniu Fritz.

Za reżyserię odpowiada Joseph Kosinski, z którym Tom Cruise pracował wcześniej przy produkcji „Niepamięć”. Reżyser na koncie ma również „Tron: Dziedzictwo”. Wytwórnia Paramount Pictures zdecydowała, że produkcja trafi do kin 26 czerwca 2020 roku.

koncertomania.pl

Może Ci się spodobać...

No comment

Dodaj komentarz