Header

Budka Suflera wraca na scenę

Budka Suflera wraca na scenę w składzie: Lipko, Zeliszewski, Jurecki. Gościnie zaśpiewają Urszula, Felicjan Andrzejczak i Izabela Trojanowska. Nie ma szans na udział Krzysztofa Cugowskiego. Na wokalu w jesiennej trasie zadebiutuje Robert Żarczyński, w składzie koncertowym będą też: gitarzyści Darke Bafeltowski i Piotr Bogutyn.

Budka Suflera powraca na scenę wraz z jesienną trasą koncertową pod nazwą „45 lat „Powrót do korzeni”! Zespół zagra w największych halach w Polsce: w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Szczecinie oraz w Katowicach.

Trasa koncertowa powrotu Budki Suflera zawierać będzie największe sale koncertowe. Jak informuje Tomasz Zeliszewski, perkusista, autor tekstów a także manager grupy, podczas koncertów będzie można usłyszeć największe przeboje, przy których „dorastały kolejne polskie pokolenia”.

Zabrzmią m.in. przeboje z lat 80. „Za ostatni grosz” i „Nigdy nie wierz kobiecie” oraz wykonane przez Felicjana Andrzejczaka „Noc komety” i „Jolka, Jolka pamiętasz”. Tomasz Zeliszewski zapewnia, że nie zabraknie hitów Budki Suflera z lat 90., w tym utworów „Takie tango”czy „Bal wszystkich świętych” z płyty „Nic nie boli tak, jak życie”.

Z okazji jubileuszu zespół zaprosił do udziału w koncertach związanych z Budką Suflera gości, w tym Izabelę Trojanowską, która m.in. zaśpiewa „Wszystko czego dziś chcę” i „Tyle samo prawd ile kłamstw” oraz Urszulę w której wykonaniu usłyszymy m.in. „Dmuchawce, latawce, wiatr” i „Luz blues w niebie same dziury”.

Będzie to także pierwsza okazja do usłyszenia na żywo Roberta Żarczyńskiego – nowego wokalisty zespołu oraz gitarzystów Darka Bafeltowskiego i Piotra Bogutyna. Oczywiście w rolach głównych wystąpią: Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski i Mieczysław Jurecki.

W jesiennej trasie Budki Suflera nie weźmie udziału Krzysztof Cugowskiz którym część fanów kojarzy Budkę Suflera. Wokalista z Lublina koncertuje wraz ze swoim Zespołem Mistrzów. Niedawno zakończył współpracę z synami. Każdy z Cugowskich poszedł swoją drogą.

W składzie Budki Suflera zabraknie też, z powodów oczywistych, Romualda Czystawa (1950-2010), który nagrał z grupą trzy świetnie albumy studyjne „Na brzegu światła (1979), „Ona przyszła prosto z chmur” (1980) i „Za ostatni grosz” (1982).

W trasie nie awizowano ważnej postaci z płyt Budki Suflera, a mianowicie gitarzysty Jana Borysewicza, którego gitara nadała charakterystyczne brzmienie grupy. Pamiętamy choćby kapitalną solówkę Jana Borysewicza z kawałka „Za ostatni grosz”.

Trasa „Budka Suflera i przyjaciele” rozpocznie się 29.09.2019 koncertem w Krakowie. Kolejno muzycy zagrają także w Warszawie (2.10), Poznaniu (5.10), Gdańsku (11.10), we Wrocławiu (13.10), Szczecinie (20.10) i Katowicach (25.10).

polskatimes.pl

Może Ci się spodobać...

No comment

Dodaj komentarz