Header

Bananarama – The Greatest Hits Collection

Żeńska grupa Bananarama szalała na listach przebojów w latach 80., a do jej hitów tańczono na imprezach na całym świecie. Kilkanaście najsłynniejszych piosenek angielskiej grupy zebrano blisko 30 lat temu na kompilacji o wymownym tytule „The Greatest Hits Collection”. Teraz składanka ukazuje się w specjalnej, poszerzonej edycji.

Wieść o wznowieniu kompilacji zbiegła się z informacją o tym, że oryginalne członkinie Bananarama, Sara Dallin, Keren Woodward i Siobhan Fahey planują światową trasę koncertową. „The Greatest Hits Collection”, składającą się z 21 hitów tria z lat 1981-88, wzbogacono z tej okazji o drugi dysk, na którym zapisano 12 remiksów, pochodzących oryginalnie z 12-calowych płytek. Jest wśród nich oczywiście doskonały, dyskotekowy cover „Venus” z repertuaru holenderskiej formacji Shocking Blue, jak i „Cruel Summer”.

Całości dopełnia 20-stronicowa książeczka z archiwalnymi zdjęciami, komentarzami wokalistek o piosenkach oraz odręcznie napisaną notkę. Wznowienie również zdobi zdjęcie na okładce, wykonane przez legendarnego fotografa Herba Rittsa.

Z piosenką „Robert De Niro’s Waiting” wiąże się ciekawa historia, którą przypomina Siobhan Fahey: „Pierwotnie ten utwór miał nazywać się „Al Pacino’s Waiting”, ale zmieniłyśmy tytuł. Robert De Niro zadzwonił do nas, kiedy piosenka już się ukazała. Nie mogłyśmy w to uwierzyć!”.

Bananarama zdobyła największą sławę, współpracując z producencką trójką Stock Aitken, Waterman. To dzięki nim powstała doskonale znana wersja „Venus”, która stała się hitem na całym świecie. Premiera 1 grudnia.

Tracklista:

CD 1 „The Greatest Hits Collection”
1. Venus
2. I Heard a Rumour
3. Love in the First Degree
4. I Can’t Help
5. I Want You Back
6. Love, Truth & Honesty
7. Nathan Jones
8. Really Saying Something with Fun Boy Three
9. Shy Boy
10. Robert De Niro’s Waiting
11. Cruel Summer
12. It Ain’t What You Do It’s the Way That You Do It with Fun Boy Three
13. Na Na Hey Hey (Kiss Him Goodbye)
15. A Trick of the Night
16. Aie a Mwana
Bonus tracks
17. More Than Physical
18. Do Not Disturb
19. Hot Line to Heaven
20. The Wild Life
21. Cheers Then

CD 2 „The Greatest Remixes”
1. Really Saying Something [U.S. Extended Version] 2. Shy Boy [U.S. Extended Version
3. Na Na Hey Hey (Kiss Him Goodbye) [Extended Version] 4. Robert De Niro’s Waiting [Extended Version] 5. Venus [Hellfire Mix] 6. More Than Physical [Garage Mix] 7. I Heard a Rumour [Miami Mix] 8. Love in the First Degree [Eurobeat Style] 9. I Can’t Help It [The Hammond Version Excursion] 10. Nathan Jones [Psycho Mix] 11. Cruel Summer [’89 Swing Beat Dub]

Może Ci się spodobać...

No comment

Dodaj komentarz

Loading