Header

Ricky Shayne

  Ricky Shayne,a właściwie to George Albert Tabett, urodził się 4 czerwca 1944 roku. Jest piosenkarzem popowym i aktorem francusko- libańskiego pochodzenia, popularnym w Europie w latach 60 i 70 XX wieku, zwłaszcza w krajach niemieckojęzycznych. Urodził się w Kairze w Egipcie, jego ojciec był Libańczykiem a matka Francuzką.

Młody Tabett przeprowadził się do Paryża, gdy miał 15 lat, wraz z matką i przez dwa lata pobierał lekcje muzyki.
Następnie przeniósł się do Włoch, gdzie w 1965 roku pod pseudonimem „Ricky Shayne” nagrał swój pierwszy hit z singlem „Uno dei Mods” autorstwa Gianniego Meccii i Franco Migliacciego . W roku 1966 wystąpił w włosko-niemieckim muzycznym filmie „La battaglia dei Mods”, w którym Shayne grał rolę „niezadowolonego młodego człowieka” i śpiewał. W tym samym roku Shayne został też obsadzony w niemieckim filmie ”Siebzehn Jahr, blondes Haarw” w którym wystąpili także Udo Jurgens , Joachim Fuchsberger , Elga Andersen i inni. Na czas produkcji przeniósł się do Niemiec.

Podczas pobytu w Niemczech Shayne nagrał singiel „Ich sprenge alle Ketten”, skomponowany przez nieznanych wówczas Giorgio Morodera i Michaela Holma , który stał się hitem międzynarodowym i uczynił Shayne idolem wśród młodych niemieckich fanów muzyki popowej. Shayne poszedł za ciosem i nagrał kolejne single w 1967 roku „Das hat die Welt noch nicht gesehn” „Es wird ein Bettler zum König” i „Ich mache keine Komplimente ”, które również stały się przebojami na niemieckim rynku pop.

W 1971 roku Shayne wydał swoją niemiecką wersję międzynarodowego przeboju „MAMY BLUE”, który pierwotnie został skomponowany w języku francuskim przez Huberta Girauda, który stał się jego największym sukcesem, osiągając 7 miejsce w krajowym rankingu. W tym samym roku zagrał w niemieckiej komedii „Hurra, wir sind mal wieder Junggesellen!”.

Przeniósł się do Stanów Zjednoczonych w 1975 roku, od czasu do czasu wraca do Niemiec w związku z prowadzonym biznesem, oraz na nostalgiczne koncerty.

https://www.facebook.com/infomusic80902k

No comment

Dodaj komentarz