Header

Ricchi e Poveri

Grupa Ricchi e Poveri powstała w 1967 roku. Jest jedną z najbardziej znanych formacji wykonujących włoski pop w Europie i Ameryce Łacińskiej. W latach 70 i 80 zespół sprzedał w sumie ponad 20 milionów płyt.

Początkowo w skład grupy wchodzili Franco Gatti, Angela Brambati, Angelo Sotgiu i Marina Occhiena, a ich pierwszy występ publiczny miał miejsce w 1968 roku w Cantagiro. Tam zaśpiewali piosenkę „L’ultimo amore”.

Od roku 1970 zespół występował na festiwalu w Sanremo. W 1978 reprezentował swój kraj na Festiwalu Eurowizji, prezentując utwór „Questo Amore”, który zajął 12. miejsce. W 1981 roku formację opuściła Marina Occhiena. To nie przeszkodziło formacji w wydawaniu następnych przebojów, np. „Che Sara”, a następnie „Sarà perche ti amo”. W 1985 roku z utworem „Sem’innamoro”, grupa zdobyła pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo.

Ricchi e Poveri nagrywali w języku włoskim i hiszpańskim, a grupa miała jedne z najpopularniejszych włoskich piosenek lat 80 i 90, w tym takie przeboje jak „Mamma Maria”, „Made in Italy”, „M’innamoro di te”, „Se m’innamoro” i wiele, wiele innych.

Nagrali 18 albumów stydyjnych i wydali pond 10 albumów z kompilacjami swoich największych przebojów.

W 2016 roku zespół opuścił jeden z jego założycieli Franco Gatti. Od tej pory zespół koncertuje w składzie Angela Brambati i Angelo Sotgiu.

Od początku lat 80 wiele grup nagrywało covery Ricchi e Poveri, dostosowując je do różnych gatunków muzycznych. Grupa wciąż jest aktywna na włoskiej i europejskiej scenie muzycznbej, w Sylwestra 2018/2019 odwiedzili Polskę i wystąpili w Zakopanem.

 

 

https://www.facebook.com/infomusic80902k/

No comment

Dodaj komentarz