Header

Rafael Lambert

Już sporo napisaliśmy o gwiazdach lat 80 i 90 oraz współczesnych wykonawcach italo disco i new disco. Pisaliśmy o róznych stylach muzycznych… Ale mało pisaliśmy chyba jeszcze o naszych rodzimych Djach i producentach…? Czas to nadrobić. Dziś sylwetka jednego z nich, dobrze nam znanego Rafała Lachmirowicza.

Pseudonim artystyczny – Rafael Lambert – DJ i producent działający od 1999 roku. Przez wiele lat był związany z warszawskim Radiem Dla Ciebie oraz audycją „Wieczór I Noc DJów”. Organizował koncerty gwiazd i zloty fanów muzyki lat 80. Stworzył bardzo popularną serię płytową Klub80, na której można było znaleźć maxi singlowe wersje i remiksy znanych, lub mniej znanych przebojów pop, rock, disco i house lat 80. Oprócz tego w latach 1999 – 2013 realizował masteringi i produkował muzykę house, nu disco oraz synth pop. Obecnie używa pseudonimu Rafael Lambert, a oprócz tego, jest połową warszawskiego duetu house: The Namesakes. Właściel kilku małych, niezależnych oficyn wydawniczych, oferujących muzykę na CD, winylach i w formie plików. Wśród nich znajduje się label WHEN THE SUN GOES DOWN, który firmuje wydawnictwa z muzyką house, deep house i nu disco oraz imprezy klubowe, w ramach których pojawiają się ciekawe importy, między innymi Max Lyazgin, DJ Tonka czy Mark Lower.
Współwłaściciel labela ANALOG LANGUAGE, wydającego zremasterowane wersje największych przebojów lat 80-tych, ale też i wykonawców współczesnych.

Pamiętajmy, że jednak jest on DJem, a my przypomnimy dziś jedną z jego produkcji.

 

No comment

Dodaj komentarz