Header

Rachel Santos

Rachel Santos pochodzi z Velbert w Niemczech, gdzie mieszkali jej hiszpańscy rodzice. Wiele lat spędziła również we Francji, dlatego doskonale włada też językiem francuskim. Obecnie natomiast mieszka w Elche w Hiszpanii. Pojawiła się jako odkrycie hiszpańskiej sceny New generation Italo-Disco w maju 2020 roku. Jej ciepły i charakterystyczny zarazem głos odkrył Juan Martinez, który rozpoczął z Rachel współpracę od covera „No Controles” z repertuaru Ole Ole oraz coveru przeboju „Xanadu”, który oryginalnie wylansowała grupa E.L.O. wraz z Olivią Newton-John. Nowe aranżacje ze studia Juana Martineza – Maxi Music od razu zostały dostrzeżone przez fanów gatunku i szybko zyskały rozgłos w internetowych stacjach radiowych.
Dotychczas Rachel występowała w grupie Faula, która prezentowała głównie materiał legendarnej hiszpańskiej formacji Mecano. Jak przyznaje sama, jej muzyczna kariera to czysty przypadek, kiedy to podczas jednego z koncertów poproszono ją o zastępstwo wokalistki. Zgodziła się i od tamtego czasu śpiewa i koncertuje. Uwielbia funk, soul, ale też nie stroni od muzyki dance.
Jej wspaniały głos sprawia, że czuje się dobrze w każdym gatunku. Niemniej jednak wejście w italo-disco nowej generacji jest nowym wyzwaniem.

 

Kolejna produkcja we współpracy z Juanem Martinezem to cover „Porque te alejas” (Dlaczego się oddalasz). Singiel w formie cyfrowej ukazał się na rynku końcem maja 2020 roku i doczekał się oficjalnego videoklipu końcem listopada. Idąc za ciosem Rachel wraz ze swoim muzycznym producentem nagrali kolejne produkcje, jak „Sara Perche Ti Amo” – oryginalnie wylansowanego przez włoski zespół Ricchi e Poveri w 1971 roku, a potem „I Will Go With You (Con Te Partiró)” – cover Donny Summer.

Współpraca Rachel i Juana rozwijała się na tyle dobrze, że hiszpański producent zdecydował się na wydanie na vinylu maxi-singla „Young Again” – pierwszego singla Rachel wydanego na czarnym krążku. Na stronie B ukazał się tez remix utworu „Porque te alejas” a także multimegamix z pozostałych utworów, które Rachel nagrała w Maxi Music. Kolejną produkcją Rachel jest singiel „Goodbye”, który zaśpiewała w duecie z Australijczykiem Peterem Wilsonem.

Idąc za ciosem Rachel nagrywała kolejne utwory na swój pierwszy album do którego wszystkie piosenki skomponował i napisał rosyjski autor i muzyk – Shamil Yakubovich Ibragimov. Premiera pierwszego albumu Rachel miała miejsce 26 marca 2021 roku. Wydany na płycie kompaktowej album zawiera same przebojowe numery, które stylem mogą przypominać dokonania C.C.Catch czy Patty Ryan z najlepszego okresu. Poza tanecznymi utworami na albumie zamieszono również dwie piękne ballady oraz specjalnie przygotowany Multimix – wiązankę jako podsumowanie zawartości krążka.

Gdy wydawać by się mogło, że nagranie własnego albumu było spełnieniem marzeń, jak sama Eachel przyznała, to niemal miesiąc później został nagrany specjalny cyfrowy materiał na kolejny album – tym razem zawierający covery znanych przebojów lat 80-tych w nowych aranżacjach. Produkcja nosi tytuł „World Dance Hits”, a promujący ją utwór to „The Different Story”, który Peter Schilling nagrał w 1988 roku.

Newsy artysty

Teledyski artysty

No comment

Dodaj komentarz