Header

Rachel Santos

Rachel Santos pochodzi z Velbert w Niemczech, gdzie mieszkali jej hiszpańscy rodzice. Wiele lat spędziła również we Francji, dlatego doskonale włada też językiem francuskim. Obecnie natomiast mieszka w Elche w Hiszpanii. Pojawiła się jako odkrycie hiszpańskiej sceny New generation Italo-Disco w maju 2020 roku. Jej ciepły i charakterystyczny zarazem głos odkrył Juan Martinez, który rozpoczął z Rachel współpracę od covera „No Controles” z repertuaru Ole Ole oraz coveru przeboju „Xanadu”, który oryginalnie wylansowała grupa E.L.O. wraz z Olivią Newton-John. Nowe aranżacje ze studia Juana Martineza – Maxi Music od razu zostały dostrzeżone przez fanów gatunku i szybko zyskały rozgłos w internetowych stacjach radiowych.
Dotychczas Rachel występowała w grupie Faula, która prezentowała głównie materiał legendarnej hiszpańskiej formacji Mecano. Jak przyznaje sama, jej muzyczna kariera to czysty przypadek, kiedy to podczas jednego z koncertów poproszono ją o zastępstwo wokalistki. Zgodziła się i od tamtego czasu śpiewa i koncertuje. Uwielbia funk, soul, ale też nie stroni od muzyki dance.
Jej wspaniały głos sprawia, że czuje się dobrze w każdym gatunku. Niemniej jednak wejście w italo-disco nowej generacji jest nowym wyzwaniem.

 

Kolejna produkcja we współpracy z Juanem Martinezem to cover „Porque te alejas” (Dlaczego się oddalasz). Singiel w formie cyfrowej ukazał się na rynku końcem maja 2020 roku i doczekał się oficjalnego videoklipu końcem listopada. Idąc za ciosem Rachel wraz ze swoim muzycznym producentem nagrali kolejne produkcje, jak „Sara Perche Ti Amo” – oryginalnie wylansowanego przez włoski zespół Ricchi e Poveri w 1971 roku, a potem „I Will Go With You (Con Te Partiró)” – cover Donny Summer.
Uwiecznieniem współpracy Rachel i Juana Martineza było wydanie na vinylu maxi-singla „Young Again” – pierwszego singla Rachel wydanego na czarnym krążku. Na stronie B ukazał się tez remix utworu „Porque te alejas” a także multimegamix z pozostałych utworów, które Rachel nagrała w Maxi Music. Najnowszą produkcją Rachel jest singiel „Goodbye”, który zaśpiewała w duecie z Peterem Wilsonem.

Teledyski artysty

0

Dodaj komentarz

1