Header

OFF & 16BIT & SNAP – Michael Münzing i Luca Anzilotti

Michael Münzing i Luca Anzilotti to niemiecki duet twórców, uważany za prekursorów nurtu Eurodance. Stworzyli takie projekty muzyczne jak OFF oraz 16BIT, oraz pod pseudonimami stworzyli projekt SNAP.

Jesienią 1986 roku stworzyli projekt o nazwie OFF, skrót od Organisation For Fun (Organizacja Dla Zabawy). Pierwszym ich sukcesem, stworzonym wraz z DJ z frankfurtu Svenem Väth (wokal), był singiel zatytułowany „Electrica Salsa” – któż z nas nie pamięta pierwszych wersów tego hitu „Baba baba, ychy ychy, acha acha…”.

Następnym singlem, był utór „Changing Minds” wydany już pod szyldem 16BIT. Kolejnym przebojowym singlem róznież wydanym w roku 1986 był utwór „Where Are You?” również z wokalem Svena Väth wydany pod szyldem 16BIT.

Niedługo po tych sukcesach, w 1987 roku, ukazał się pierwszy i jedyny album 16BIT osobliwie zatytułowany „Inaxycvgtgb”.
Po tych pierwszych sukcesach Münzing i Anzilotti początkowo wycofali się, ponieważ Sven Väth wrócił do klubu Doriana Graya w 1987 roku i poszukiwał tan nowych dźwięków. W połowie 1988 roku Väth i Münzing wraz z Mathisem Martinsonem wykupili Frankfurt Vogue Club, który w tym czasie był klubem nocnym w byłym garażu bez klimatyzacji. Po całkowitej przebudowie lokalizacja otworzyła się jako OMEN w październiku 1988 roku, pisząc nowy rozdział w globalnej historii klubu pod tą nazwą. Dla Münzinga i Anzilottiego Omen był również świetnym sposobem na przetestowanie i ulepszenie swoich nowych piosenek przed publicznością dyskotekową.

W 1989 roku Münzing i Anzilotti powrócili pod pseudonimami Benito Benites i John Virgo Garrett III z powrotem na scenę muzyczną, pisząc swój własny rozdział Historii Dance z projektem Eurodance SNAP!.
W 1990 roku, wraz z międzynarodowym megahitem „The Power” duetu SNAP, rozpoczęła się światowa historia duetu twórców i producentów.

Produkcje muzyczne Münzinga i Anzilottiego stały się również hitem numer jeden w USA, ich albumy pozostały dziesiątki tygodni na niemieckich i europejskich listach sprzedaży. Mieli siedem światowych hitów numer jeden i sprzedali około 100 milionów płyt. Ze względu na to, że Münzing i Anzilotti zawsze zajmowali się działalnością zarówno kompozytorów, autorów tekstów, artystów, jak i producentów, należą do najbardziej udanych niemieckich muzyków.

W 1986 roku Münzing i Anzilotti założyli Master Music Production GmbH i w 1988 roku Logic Records. W 1994 roku sprzedali Logic Records jako najbardziej utytułowaną wytwórnię taneczną na świecie dla Bertelsmann Music Group (BMG). W 1998 roku połączyli swoje zróżnicowane działania w zakresie przedsiębiorczości w nowo utworzonym IN-motion AG.

 

 

https://www.facebook.com/infomusic80902k

No comment

Dodaj komentarz