Header

New Italo Sin

Formacja New Italo Sin powstała początkiem 2018 roku, ale jej korzenie sięgają 1982 roku. Włoski duet obecnie tworzą: wokalistka Anita Campagnolo (ur. 5 stycznia 1965 roku) oraz muzyk, kompozytor i inżynier dźwięku Luigi Stefanini. Oboje od 1982 roku współtworzyli projekt New Sin, w którego skład wchodzili także perkusista Domenico Cappella, gitarzysta Marco Zonta oraz klawiszowiec Giancarlo Luca. Nagrali trzy single: Old Man / Sometimes i Try To Telephone w 1984 roku oraz Black Fantasy – piosenkę, z którą grupa wystąpiła na słynnym włoskim Festivalbar w 1985 roku. Wszystkie bez większego sukcesu komercyjnego. Być może dlatego muzycy zamknęli się w studio nagrań i pracowali dla innych artystów. Luigi przez wiele lat komponował piosenki w swoim własnym studio, natomiast Anita udzielała się w chórkach, pracowała jako grafik i fotograf.
Należy też wspomnieć, że w 1986 roku muzycy z New Sin koncertowali wspólnie z dwoma innymi gwiazdami italo disco: Sandy Marton i Tracy Spencer. W 1987 roku zespół zawiesił działalność ze względu na fakt, że Luigi musiał odbyć służbę wojskową.
Po wielu latach Anita i Luigi poczuli, że nadszedł moment na odrodzenie i początkiem 2018 roku jako duet stworzyli New Italo Sin, niejako nawiązując do pierwszego projektu z lat 80-tych. Pierwszy ich numer to Keep The Fire, utwór zakorzeniony mocno w najlepszym klimacie italo-disco rodem z połowy lat 80-tych. Przyjemne melodyjne brzmienie syntezatorów w połączeniu z pięknym głosem Anity zapowiada się całkiem dobrze.

Opracowanie: Artur Góralczyk dla RM80.pl

Teledyski artysty

No comment

Dodaj komentarz